Rubrika: Peníze

Nepoddávejte se stresu – odstěhujte se na venkov

Je známo, že v mnoha potravinách je v současné době nedostatek hořčíku, a to samo osobě může vést v organismu k velmi nepříjemným projevům tetanie, spojeným s hlubokými depresemi. V některých zdrojích se uvádí, že v USA trpí deficitem magnézia přibližně dvě třetiny obyvatel, a v Evropě to může být podobné. To je poměrně hrozivé číslo, když si uvědomíte, že hořčík je klíčový prvek proti stresu, a že s jeho deficitem si s ním stěží poradíte.

městský chaos

Hořčík lze ovšem do organismu doplnit, např. vhodnými suplementy na bázi chelátových vazeb s vitamínem B6 v koenzymové podobě pyridoxin-5-fosfát, takže se těchto problémů můžete zbavit. Vtip je ale v tom, že k výraznému úbytku hořčíku z těla dochází hlavně při stresu. Můžete se pak snadno dostat do začarovaného kruhu, kdy sice doplňujete magnézium, ale vaše tělo jej spotřebuje v boji proti stresu, a budete jen zbytečně vyhazovat další peníze. Co takhle stres z vašeho života zcela (nebo alespoň z větší části) eliminovat?

květinová zahrada

Odstěhujte se z města – nejlépe do rekreační zóny, kde je ticho, klid, čerstvý vzduch a spousta energie z okolní přírody. Můžete to realizovat i prostřednictvím koupě, resp. prodeje mobilního domu. Lze jej umístit na základovou desku nebo kotevní patky v podstatě kamkoli, kde je dostatek místa, rovný terén a přístup transportního vozidla.

Mobilní domy obyvatelné celoročně jsou komfortní, účelně zařízené a dostatečně prostorné, rozhodně to nemusí být krabičky od sardinek. Můžete k nim nechat přistavět terasu, pergolu, přístřešek pro auto či altán, zahradu můžete pojmout jako okrasnou i užitkovou, můžete si tu pěstovat ve skleníku rajčata a okurky nebo hlávkový salát, a některé potraviny, jako jsou např. luštěniny, ořechy či sušené ovoce, si nechat dovézt přepravní službou při nákupu přes e-shop. A může se vám stát, že si poklidnému životu na venkově natolik přivyknete, že vás to do města už nebude téměř vůbec táhnout.

Categories: Peníze

Začněte s podnikáním ještě dnes

Začít podnikat není vůbec náročné, pokud víte, jak na to. Nemusíte trávit měsíce, či roky přípravami, abyste se dostali tam, kam chcete. Můžete být svým vlastním šéfem, nebo stát v čele úspěšného podniku. Co všechno k tomu potřebujete? Snahu, cílevědomost, dobrý nápad…no a nějaké formality. Jaké to jsou?

kufr plný peněz

Musíte mít konkrétní záměr

Tudíž věc, ve které chcete podnikat. Můžete si například zřídit e-shop, prodávat ruční výrobky, vést vlastní restauraci, mít firmu na prodej autodílů, nebo rovnou autobazar. Můžete však podnikat i v poradenství, umění, nebo například službách. Je jen na vás, v čem jste skutečně dobří, a čeho chcete dosáhnout.

Papírování

Pokud chcete pouze pracovat jako OSVČ (osoba soběstačně výdělečně činná), stačí si zřídit živnostenský list, zapsat se v obchodním rejstříku, a platit si sociální a zdravotní pojištění. V případě že hodláte začít s něčím větším, musíte založit firmu, ať už sami, nebo se společníky. S papírováním vám ochotně pomohou pracovníci konkrétních úřadů.

silueta muže

Peníze

Abyste mohli začít podnikat, budete do začátku potřebovat peníze. Pokud již máte dostatečnou částku našetřenou, jste za vodou. Jestli však peníze nemáte, nic se neděje. Můžete zažádat o podnikatelskou hypotéku https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu-podnikatelsky-uver/. Pokud zažádáte v bance, bude však vyřízení trvat dlouho, nemluvě o tom, že ji na konci ani nemusíte dostat. Dále se lze zaměřit na pomoc investorů, kteří vašemu nápadu věří, a také věří, že se jim peníze i s úrokem dostanou zpátky. Ty však přesvědčit není vůbec snadné. Nejrychlejším řešením je pak nebankovní hypotéka, tudíž hypotéka u nebankovní společnosti, kterou můžete získat po vyplnění krátkého formuláře téměř hned. Peníze se tak během pár hodin převedou na váš účet, a vy se můžete pustit do práce. Půjčit si můžete třeba jen malou částku v podobě 50 000Kč, ale také větší, až 100 000 000Kč. Záleží jen na tom, kolik potřebujete. Doba splácení se rozvrhne dle vašich požadavků, až na 30 let, a splátky jsou nastaveny tak, aby pro vás byly reálné. Neplatíte žádné skryté poplatky. Stačí jen zvolit vhodnou nebankovní společnost, která tuto hypotéku umožní, jako je například společnost Nebankovní hypotéky.

A práce

Bez práce to ovšem nebude. I když se rozhodnete najmout zaměstnance, nejvíc dřiny bude zpočátku na vás, na to se připravte. Nakonec však můžete docílit stability, a finanční nezávislosti.

Categories: Peníze

Peníze nemusí být problém

Potýkání se s nedostatkem finančních prostředků je notně ošemetná věc. Lidé, kteří mají takový problém, pochopitelně nemohou platit tolik, kolik by jim bylo milé nebo kolik by aspoň potřebovali, a podobný nedostatek se pak nevyhnutelně podepisuje i na kvalitě jejich života, který nemusí být vůbec záviděníhodný.

Ale co má dělat někdo, kdo nemá peněz nazbyt, ba komu tyto scházejí? Jak je má někdo takový získat, pokud není naděje, že by si je zrovna v časech nedostatku vydělal?

peníze u počítače

Když už není vyhnutí, když už někdo potřebuje peníze tolik, že je ochoten přistoupit snad i na cokoliv, jen aby je měl, lze využít dejme tomu i půjčku. Sice to není naprosto dokonalé řešení finančních obtíží, protože je půjčka jenom dočasným řešením a navíc se tato musí v budoucnu i s úroky vrátit, ale často je to to nejlepší, co ještě někomu zbývá.

A jak se půjčka bere?

Člověk se může obrátit třeba na banku. V té si zažádá, v písemné podobě doloží všechny údaje, jež tam po něm úředníci chtějí, počká si na posouzení a pak se třeba dočká. Anebo také ne, pokud není bonitní. Anebo se obrátí na nebankovní společnost, a tam uspěje daleko pravděpodobněji.

pět dolarů

Proč dosáhnu na hypotéku od nebankovní společnosti spíše než na bankovní půjčku? Je to vlastně prosté. Zatímco u jiných půjček se za splácení ručí dost vysokými příjmy a čistými registry dlužníků, u nebankovní hypotéky je toto značnou měrou nahrazeno zástavou nemovitosti. A proto zde nemusí být žadatelé ani zdaleka tak dokonalí, tedy bonitní. Stačí schopnost splácet plus zmíněná záruka a peníze mohou být k dispozici. A to natolik výhodně, že to až mile překvapí.

A když se nabízí dost výhodná pomoc, třeba i velké peníze na dlouhou dobu a se zvladatelnými splátkami, byl by hřích tuto možnost v tísni ignorovat. A tudíž lze podobnou hypotéku doporučit i vám, pokud se někdy ocitnete v úzkých.

Categories: Peníze

Když si je třeba půjčit

Naše současná společnost stojí především na penězích. Mnohé procesy, které v ní probíhají, by se bez peněz neobešly, kdyby se nedalo platit, leccos by zkolabovalo a třeba i zaniklo. A my bychom se tak bez peněz vrátili ve vývoji o přímo neskutečný kus cesty zpět.

Jenom si zkuste představit, co by nám asi zbylo, kdybychom přestali platit penězi. Nás samotné by přestalo cokoliv motivovat k tomu, abychom dělali cokoliv pro ostatní nám vesměs cizí lidi, a naopak bychom nemohli ani v nejmenším počítat s tím, že by cizí lidé udělali jen tak pro nic za nic něco pro nás.

staré mince

Peníze a placení těmito jsou prostě tím, co udržuje společnost v chodu, co nám umožňuje vést normální život. A aby všechno fungovalo tak, jak to fungovat má, je nezbytné, abychom měli peněz dost. Když jich totiž dost nemáme, musíme si zkrátka něco odepřít, a čím větší je nedostatek finančních prostředků, tím skoupější a nepříjemnější život je. A může se to dotáhnout dokonce tak daleko, že už podobný skoupý život není vůbec k žití.

A co s tím pak? Pak se musí buď víc vydělávat, nebo si aspoň půjčit. A jinak než půjčkou se to zkrátka často nezvládne.

A proč v takové chvíli přichází vhod americká hypotéka Nebankovní hypotéky? Jednoduše proto, že tu snadno získá i ten, komu by v jiných finančních institucích a u jiných forem půjček pomyslně přibouchli dveře před nosem.

sáček mincí

Zatímco se totiž u půjček obvykle žádá prokázání vysokých příjmů žadatele, zatímco musí mít tento obvykle skvěle vypadající registry dlužníků a nesmí se u něj objevovat ani jiné zásadnější ekonomické obtíže, u americké hypotéky je to jiná. Tady stačí zaručit se za vrácení půjčených peněz zástavou vhodné nemovitosti a pak už nic není problém, a to ani tehdy, když člověk potřebuje půjčit velkou sumu na dlouhou dobu.

A tak upřednostňují nebankovní hypotéky všichni, kdo se obávají neúspěchů v bankách. Tady jim totiž nezdar nehrozí.

Categories: Peníze

Postup při výběru hypotéky krok za krokem

Přemýšlíte o hypotečním úvěru, ale v hlavě se vám rodí miliony otázek? Dokážu ho splatit? Nebudou měsíční splátky příliš vysoké? Jak postupovat a které dokumenty si i připravit?

Obrázek1

  • Konkrétní typ hypotéky přímo na míru

Banky nabízejí celou řadu úvěrů, každý z nich je specifický a určen k jinému druhu čerpání. Hypotéka na stavbu domu nebo bydlení je asi jednou z nejčastějších variant, se kterou se můžete v praxi setkat. Prostředky z ní však musíte použít na konkrétní účel, i z tohoto důvodu se jí také říká účelová.

Opakem je pak americká hypotéka, kde nemusíte udávat účel, za kterým chcete peníze využít. Pokud tedy chcete cestovat, studovat nebo si pořídit nové vybavení do bytu, je americká hypotéka přesně pro vás. Tento druh úvěrového produktu se však příliš nehodí na nákup nemovitosti, neboť má pevně stanovenou maximální výšku vypůjčené částky a nepodléhá konkrétní pořizovací ceně domu či bytu. Nemile vás může překvapit i úroková sazba, která přeci jenom není tak výhodná jako u klasického účelového úvěru. Pokud tedy chcete hypotékou financovat právě bydlení, je první volba tou pravou.

Pro úvěr nemusíme jenom do bankovních domů, řada nebankovních společností už nabízejí své hypoteční úvěry na míru. Oproti běžným úvěrům v bankách jsou o poznání benevolentnější a své služby nabízejí i lidem, před kterými banka jindy zavře dveře. Pokud vás tedy trápí negativní záznam v registru dlužníků, nemáte pravidelný příjem či pobíráte pouze starobní důchod, úvěr můžete přeci jenom nakonec získat. Tato benevolentnost nebankovních společností je však vykoupena vyšší úrokovou sazbou.

Obrázek2

  • Rodinný rozpočet, který neohrozí úvěr

At se vám to líbí nebo ne, splácení hypotečního úvěru na několik let ovlivní váš rodinný rozpočet. Ještě před návštěvou banky či nebankovní společnosti si dobře propočítejte, jak vysokou částku jste schopni měsíčně odvádět ze svých příjmů.

Categories: Peníze

Také se potýkáte se zápisem v registru?

Lidí, kteří mají zápis v registru, je mnoho. Něco takového vás sice nepotěší, ale je dobré vědět, že pokud je to i váš případ, tak v tom nejste zdaleka sami. Problém je v tom, že se takové zápisy dávají i za úplné banality, třeba za opožděnou platbu za telefon, anebo za energie. Takže se vám klidně může stát, že se váš trvalý příkaz opozdí a platba odejde později, a problém je na světě. Bohužel, zatímco k zápisu přijdete jedna dvě, jeho vymazání z rejstříku je během na dlouhou trať – můžete trvat několik měsíců, anebo i několik let.

To, že vás podobné neštěstí potkalo, nemusíte ani poznat. Třeba také takový zápis máte, ale nevíte o tom, protože vám v běžném životě nijak překážet nemusí. Problém nastává až ve chvíli, kdy si chcete půjčit peníze. Jestliže potřebujete peníze a máte vroubek v rejstříku, pak na půjčku v bance rovnou zapomeňte. Tyto klasické finanční společnosti lidem v podobné situaci peníze nepůjčují, a nikdo se nebude zajímat ani o to, že jste poznamenaní z naprosto banálních důvodů, takřka omylem. V bance platí, že v takovém případě můžete na půjčku rovnou zapomenout, a to až do doby, kdy zápis zmizí.

zlate mince

Jak již bylo řečeno výše, taková čekací doba se může pohybovat v řádu několika měsíců i let. A ten, kdo potřebuje peníze, má jen málokdy tolik času. Zpravidla je potřebuje ihned, anebo v blízké době. Nejlepším řešením nastalé situace je žádat o nebankovní hypotéku bez registru!

zlate mince

Její název je sice matoucí, ale i tak splní svůj účel. Vaši aktuální finanční situaci a stav rejstříku si sice poskytovatel úvěrů prověří v každém případě, ale menší ani větší vroubek mu vadit nemusí. Vše záleží na tom, zda své závazky budete schopni splácet. Pokud ano, můžete úvěr získat, ať už vás provází libovolné komplikace.

Po překonání této překážky vám už zbývá jen jedna jediná podmínka – a tou je ručení nemovitostí. Složit takovou záruku za úvěr není naštěstí nijak složité.

Categories: Peníze

Vypůjčit si peníze nemusí být složité

Snad každý z nás se někdy potýkal s nedostatkem finanční hotovosti a možná stál i před rozhodnutím, jak tuto svízelnou situaci řešit. Zvláště pokud mu banka nevyšla vstříc a to z různých důvodů. Nedostatek kladných důkazů, jako příjem, čistý registr dlužníků nebo snad více úvěrů a špatná bonita. Možností proč tak rozhodne někdo o tom, že zkrátka peníze nepůjčí je skutečně dostatek. Ačkoliv možná za tím vším stojí jen jeden zřejmý důvod a to, že by nedostal zpět peníze, které si klient vypůjčil. Nicméně vypůjčit si finance není takový problém, jako být řádně zodpovědný a včas splácet. Pokud dojde k jakémukoliv porušení, banka se příště rozhodně postaví k žádosti zamítavým postojem.

počítání peněz

Co zkusit jinou možnost?

V první řadě je méně papírování a k získání finanční hotovosti je podstatně blíže, než by se mohlo zdát. Americká hypotéka bez registru nabízí dva typy úvěrů, které mohou být velmi zajímavé a to jak pro podnikatele, tak klasické soukromé žadatele. Navíc mnohdy jsou podmínky úvěru daleko výhodnější. Rozhodně vyřízení žádosti a schválení úvěru je rychlejší a pohodlnější. Nižší úroková sazba, delší doba splácení, prominutí menších prohřešků, které jsou zaznamenány v registru dlužníků a mnohé další jsou jen přínosným bonusem. Tento druh hypotéky poté může pokrýt všechny potřeby, které klient musí nutně uhradit. Nebankovní společnost dále nezkoumá, na co se finanční prostředky využijí.

šťastný člověk

Problémy se musí řešit včas

Je pravdou, že člověku se může život změnit během vteřiny. Pokud má někdo uzavřený úvěr a vnímá nějakou hrozbu, tak není čas otálet, ale naopak jednat. Situace se většinou sama od sebe nezmění a jednání s tím, kdo nám zapůjčil finanční obnos, by se nemělo odkládat. Ani s bankou a ani s nebankovní společností. Vždycky se nalezne nějaké řešení a to dříve, než se dotyčný dostane do problémů, které mu mnohem později způsobí další a větší trápení. Rozhodně není na místě v takové době řešit měsíční splátky další uzavřenou půjčkou. Takové rozhodnutí je jistá cesta do propasti dluhu.

Categories: Peníze

Kam bychom přišli?

Chudoba bývá mediálně vděčné téma. Někdy proto, abychom si my normální uvědomili, jak dobře se máme, někdy abychom se zamysleli a uronili slzu, někdy abychom vylovili z kapsy peníze a přispěli. A protože je to líbivé téma, představili nám teď třeba na novinkách.cz pro zpestření nějakou nebohou jednatřicetiletou paní Simonu. Tahle paní si prý chodí ve čtvrtek večer do Sdružení na ochranu ohrožených dětí v centru Prahy pro jídlo, protože tam tou dobou rozdávají potravinovou pomoc. A tu nezbytně potřebuje. Pro sebe a svoje tři děti.
chudé děti
Od listopadu je prý tato paní i se svými třemi dětmi zcela bez prostředků. Náš stát jí ani v této zoufalé situaci nepomáhá. Právě naopak – v listopadu jí sebrali to, co dostávala do té doby, tedy všechny dávky sociální podpory, příspěvek na živobytí, přídavky na děti i příspěvek na bydlení, a teď kvůli tomu hrozí, že paní skončí na ulici a děti v ústavu. Protože nemají na jídlo ani na nájem a momentálně bydlí a přežívají jenom díky bezúročné půjčce, příspěvku a potravinové pomoci od Sdružení na ochranu ohrožených dětí. Nebýt toho, nezaplatili by od listopadu ani nájem. A teď prý musí urychleně uhradit náklady na byt za leden, což dělá přes dvanáct tisíc, nemají ani na školní pomůcky, z otce-bezdomovce nedostanou ani korunu a pomáhající rodiče mají sami málo.
Proč se do této situace dostali? Proč jim úřad práce pozastavil veškeré dávky? Kvůli tomu, že si zmíněná paní načerno přivydělávala uklízením. A někdo to úřadu práce, kde byla evidovaná jako nezaměstnaná, udal. Tři měsíce si tak přivydělávala po sedmi tisících a teď má utrum. Nemá na nic, a to – jak už tomu u dojemných mediálních příběhů bývá – má to nejmenší dítě navíc zdravotní problémy.
chudoba dětí
Úřad práce ji vyřadil z evidence a přestal ji podporovat v souladu s platnou legislativou. Úřednice jí prý sice poradila, jak z toho ven, ale zařazení zpět do evidence se vleče. A tak jim hrozí to, co jim hrozí. A ředitelka Sdružení na ochranu ohrožených dětí mluví o tom, že se z životního minima s dětmi skutečně těžko vyžívá a že je lidsky pochopitelná snaha matky něco si přivydělat. A že to, co ji teď postihlo, může vést až k myšlenkám na sebevraždu.
Tragédie. Ale současně i situace, kdy by se rozhodně nemělo ustupovat a povolit. Protože zákony jsou od toho, aby se dodržovaly, a podpora je tu pro ty, kdo nemají práci, a ne pro ty, kdo ji zneužívají. Jestli to této paní projde, jaký signál vyšleme těm, kdo z takové sociální pomoci skutečně férově žijí? A jaký signál vyšleme těm, kdo si doteď myslí, že zákony se mají dodržovat? Následky pak mohou být daleko horší než konec provinilkyně na ulici a jejích tří dětí v péči státu.

Categories: Peníze

Půdní prostory potřebují nábytek na míru

Pokud jste nedokázali odolat kouzlu půdních prostor a pořídili jste si byt přímo pod střechou, pak pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak byste atypický prostor co nejlépe vybavili nábytkem tak, aby do něj padnul jako ulitý bez zbytečných mezer a přesahů a nijak nenarušil zmíněné kouzlo šikmin a dřevěných trámů.

bílé lišty

Zařídit půdní byt zkrátka není tak snadné jako v případě běžných stropů, nicméně ta trocha námahy navíc jistě stojí za to. V takovém případě je ideální volbou sáhnout po nábytku zhotoveném na míru, a to od kuchyňské linky až po vestavěné skříně . Jen díky němu budete mít zaručeno, že nikde nebude nic přebývat, nikde nebude nic chybět a zmíněné šikminy budou ve vašem interiéru ozdobou a nikoli zbytečnou komplikací.

Navíc, pořídit si vestavěnou skříň na míru znamená ušetřit spoustu místa. Jedna vestavěná skříň se svým objemným úložným prostorem vyrovná hned několika běžným skříním a váš interiér tak nebude zbytečně zahlcen nábytkem. Ovšem skříň nemusí vždy nutně vypadat jako skříň. Pokud na to půjdete od lesa, můžete ji využít na tisíc různých způsobů, třeba jako praktickou dělící příčku, díky které rozdělíte pracovní a obytnou část domácnosti anebo si vytvoříte příjemné útulné místo, kde budete mít soukromí. A pakliže jde o design, je to podobné.

složené ručníky

Záleží jen na vás, jak bude konečný výsledek vypadat, a to jak co do vnitřního vybavení skříně, tak co do vnějšího vzhledu. Skříň může mít libovolný počet dvířek, může být vybavena jedním či více zrcadly, může mít vzorkovaný či lakovaný povrch anebo může být oboustranná, takže v případě dělící příčky do ní můžete vstupovat z obou stran. Existuje tisíc možností toho, jaká bude konečná podoba právě vaší skříně. Jisté však je, že se vám její zpracování na míru jednoznačně vyplatí, takže do ní neváhejte vložit své představy a trochu času navíc, vyplatí se to.

Categories: Peníze