Rubrika: Mobil

Konečně mám mobil

Pamatuji si, jak jsem chtěla svůj mobilní telefon. A vůbec jsem nechápala ten vztah rodičů k mobilu, kteří mi řekli, že mobilní telefon škodí zdraví. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit a nemohla jsem pochopit, kde rodiče na tento nesmysl přišli. Protože jak sakra může mobilní telefon škodit zdraví? Tohle bylo ještě v těch začátcích, kdy mobilní telefon nebyl tak samozřejmý a jistý a jako dnes. Protože jsem viděla, jak mnoho dětí už má mobilní telefon. Sice to nebyly žádné výkvěty techniky, ale už ho měli děti, takže jsem ho chtěla mít taky. A tohle jistě pochopíte, protože každé dítě chce zapadnout do své party.

Mobil mám stále u sebe.

A každé dítě chce mít svou partu přátel. A já jsem nebyla výjimka. A sice jsem měla dva sourozence, a byly to dvojčata, ale bylo jim o šest více než mě. Takže si jistě dokážete představit, že s desetiletým dítětem si nebudou chtít hrát šestnáctiletí kluci. Ještě k tomu, kdy už jsem byla dívka.

Mobil je můj věrný společník.

A bohužel v naší ulici nebyly vůbec žádné kamarádky, se kterými bych si mohla hrát. Všude byli samí kluci, takže jsem po tom vyrůstala s kluky. A sice mi to ale nevadilo, šlo mi hlavně o to, abych měla mobilní telefon. Toho jsem se dočkala asi až o dva roky později, protože za dva roky mi jeden z bratrů dal mobilní telefon. Který samozřejmě nekoupil, ale dej mi svůj starý, protože si bratr brzy koupil už konečně nový mobilní telefon. Byla jsem ráda, i když mi bratr dal svůj mobilní telefon, kde byly kosmetické vady. Jenomže já jsem spíše koukala na techniku než na nějakou krásu mobilu. pěkný a nový mobil jsme si koupila sama, když jsem dokončila střední školu a úspěšně jsem udělala maturitu. A práce jako odměnu za úspěch ve škole, jsme dostala od rodiny peníze. A za ty peníze jsem si konečně koupila svůj vysněný mobil. Byl skvělý a měl v sobě už fotoaparát. Přesně takový mobil jsem si přála a konečně ho mám. 

Categories: Mobil

Pracovní a osobní mobil

Bez mobilního telefonu já osobně už bych se vůbec neobešla a nevím jak vy, ale já mobilní telefon beru jako denní chleba. Pokaždé, když se vzbudím, tak mám ruce první mobilní telefon. Vy se ptáte, proč. Jenomže já mám na mobilním telefonu budík, takže je logické, že mobilní telefon je úplně to první, co vezmu do rukou. Já se za to nestydím, a dokonce to takhle dělá i můj přítel. A taky moje sestra a další sourozenci. Mám čtyři sourozence. Opravdu si spolu rozumíme a taky si opravdu každý den voláme. Takže abychom si vždycky obvolali všichni sourozenci, tak taky to je opravdu hodně telefonátů za den. Taky jsi velice často volám s mámou anebo s babičkou a dědou, takže mobilní telefony bych u nás v rodině ani nespočítala. A když to tak vezmu, tak já a můj bratr a taky táta máme každý dva mobilní telefony.

S mobilem i pracuji.

Protože máme takovou práci, kde potřebujeme taky pracovní mobilní telefon. A kdybych měla mít jenom jeden mobilní, kde bych měla soukromé hovory a taky pracovní hovory, tak by mě mobilní telefon vyzváněl asi nonstop. Protože kdykoliv, když mám volno, tak pracovní mobilní telefon vypínám, aby mě stále někdo neotravoval. Protože jednou jsem počítala, já za den vezmu třicet pracovních hovorů a deset soukromých hovorů. Tak si představte, to množství, že já bych vlastně musela celý den jenom volat a mít v ruce mobilní telefon.

Mobil mám stále u sebe.

A asi by mě z toho upadlo ucho. Je opravdu hodně lidí, kteří pracují tak, že obvolávají klienty anebo s nimi hovoří a řeší různé neshody a nebo nabízejí různé výrobky. Proto je mobilní telefon opravdu hodně důležitý, pro mě tedy určitě. Někdy přemýšlím o tom, že bych si možná pořídila ještě třetí mobilní telefon. Kolikrát se mi totiž stane, že se mi vybije náhle jeden z mobilních telefonů a já jsme pak hodně nervózní. Když nemám online mobil, tak jsem hodně nesvá. 

Categories: Mobil

Opravdová kniha nebo čtečka na mobilu?

Technologie a vývoj moderních věcí je v dnešním světě naprosto normální záležitostí. Vyvíjí se naprosto vše a bleskurychle vývoj stoupá. Spousta věcí, na které jsme byli zvyklí například z dětství, už dnes mají svoji moderní náhražku. U spousty věcí je to naprostá bomba a ulehčuje to lidem ve spoustě směrů život. Ovšem některé věci mají pořád svoje kouzlo. Když je využíváme při tom starém způsobu. Jednou z těchto věcí a z příkladů, který si můžeme uvést, je právě kniha. Knihy jsou samozřejmě hojně využívány IV. Dnešní době, ale už jim konkurují například i čtečky na mobilních zařízeních. Otázkou tedy je, co je lepší, zda klasické knihy nebo čtečky na našich mobilních zařízeních. To si dnes společně rozebereme a podíváme se tomu na zub. 

Mobil v rukách

Prvním z bodů je samozřejmě ekologie. Na jednu stranu má opravdu svoje kouzlo to, když si otevřete novou knihu, ucítíte její vůni a můžete se ponořit do jejího příběhu. Je perfektní a naprosto komfortní zážitek. Když si například sednete pod deku na váš pohodlný gauč, rozděláte si nějaké dobré pití a otevřete nerušeně knihu. Všechny tyto důvody a představy jsou naprosto příjemné pro lidskou mysl, všem má to i druhou stranu mince. Na každou knihu je potřeba opravdu velká spousta papírů a tím pádem je potřeba na ně využívat i naše stromy. Když si představíte, kolik je na světě lidí a kolik je na světě knih, je to docela brutální množství. Čtečky na mobilních telefonech nebo na jakýchkoli elektronických zařízeních jsou v tomto opravdu výhodnější a šetrnější pro naše životní prostředí. 

Kniha v rukou

Ovšem opačným tématem je, zdali je pro nás dobré. Stále se koukat do displeje nějaké čtečky. Jak jistě všichni víme displeje zařízení nejsou pro lidské oko úplně to nejzdravější. Pokud se tedy rozhodnete využívat právě čtečky a chcete šetřit životní prostředí, doporučuje se při dívání do monitorů a displejů využívat brýle proti modrému světlu.  

Categories: Mobil

Droga jménem telefon

Mobil je skvělý prostředek pro komunikaci, který dnes používáme asi všichni a to každý den. Doba pokročila, a čím dál víc lidí vlastní chytrý telefon, který slouží nejen ke komunikaci, ale i k zábavě. Jenže se stává, že čím víc nás baví náš telefon, tím méně nás baví lidi okolo nás. I u telefonu by se dalo říct že je to dobrý sluha, ale zlý pán. Často se necháme zlákat telefonem, a strávíme u něj dlouhé hodiny, kdy nám doslova proniká život mezi prsty.

žena na telefonu

Je třeba najít kompromis mezi dobou strávenou u telefonu, a dobou, kterou věnujeme svým blízkým. Osobní kontakt by nám neměla nahrazovat plastová krabička. Ano, pokud se nevidíme osobně, jsme rádi alespoň za zprostředkovaný kontakt pomocí telefonu. Ale ten osobní by měl mít vždycky přednost. Máte možnost se bavit se svou rodinou a přáteli osobně? Dělejte to, a dělejte to rádi. Neschovávejte své obličeje za telefony, ale bavte se osobně.

telefon na schůzce

Dokonce se nám tady rozhodl takový nešvar, a to je situace, kdy si s někým domluvíme třeba rande, a jeho značnou část prochladíme do displeje. Toto je nejen velmi neuctivé k člověku, který sedí naproti vám, ale je to společensky nepřijatelné. Vám by se určitě taky nelíbilo, kdyby se někdo nevěnoval vám, ale svému telefonu. Nenechte telefon, aby vás ovládal. Najděte zlatou střední cestu, a určete si čas, který strávíte na telefonu. Uvidíte, že vám nakonec zbude dostatek času i na povinnosti, které jste dosud zanedbávali. Běžte na procházku se psem, uvařte, nebo si zacvičte. Máte přece tolik možností, jak využít svůj drahocenný čas. Některé telefony teď nově mají možnost sledovat, kolik času trávíte jeho používáním. Občas se do ní podívejte, možná budete překvapeni, kolik hodin DENNĚ sledujete telefon.
Zkrátit dobu používání telefonu můžete i v případě, že na něm pracujete. Nemusíte pracovat nonstop.

Categories: Mobil

Používání mobilních zařízení souvisí s depresí

Mobilní telefony se stále zdokonalují, díky takzvaným „chytrým telefonům“ se můžete vykašlat na diáře, poznámkové bloky, záznamník, detektory kouře a další. Vše jde ovládat pomocí chytrého aparátu, který vás upozorní na události, změny ve vašem životě i domě. Můžete s ním ovládat osvětlení v celé budově, hlídá vám počet přijatých kalorií a má celou řadu dalších užitečných funkcí.
Dívka u zrcadla
         Hodně, především mladých, lidí používá mobilní telefony k návštěvám sociálních sítí. Už mobilní telefon sám o sobě může u mladších ročníků vyvolat chemické změny v mozku, pokles serotoninu, a tím i změnu nálady. Mladí se kvůli tomuto fenoménu potýkají čím dál častěji s depresí. Sociální sítě tomu ale také moc nepomáhají.
         Zjistilo se, že telefon a sociální sítě fungují v podstatě jako droga, které uživatelé berou za účelem zlepšení nálady – stejně tak se dívají na maily, Facebook, Twitter a jiné komunikační nástroje, aby si krátkodobě připadali lépe. To může být kontraproduktivní, protože pokud v mobilu nenajdou kýženou zprávu nebo jinou odezvu od přátel a známých, dojde naopak k poklesu nálady. Zhoršení nálady vede při dlouhodobém působení až ke zmiňovaným depresím.
         Výhrou ale není ani aktivita na sociálních sítích přátel, na kterou vás mobilní zařízení upozorní. Život lidí, na sociálních sítích, totiž vypadá vždy mnohem honosněji než ten váš. Představme si fotoalbum – dáváte do něj momentky, které se povedly, kde všichni hýří dobrou náladou. A je to logické, přece nechceme vzpomínat na ty nepěkné okamžiky. A tak sousedka sdílí krásný romantický večer při svíčkách se svým manželem a on jí u toho daruje diamantový prsten. Nikdo neví, že tomu předcházela obrovská hádka, kdy ji manžel zbil jako psa, a toto je jeho způsob omluvy. Až po měsících najednou sousedka dává na síť, že se s manželem rozvádí. Jak je to možné, vždyť působili tak spokojeně, že? A to je právě riziko používání sociálních sítí.
Dívka s mobilem
Pamatujte tedy, že mobilní telefon není východiskem vašich problémů. Vědomě ho na pár hodin denně odložte a raději zajděte ven – klidně sami, třeba někoho zajímavého potkáte. A i kdyby ne, alespoň uděláte něco pro svoje zdraví. Dívejte se na stromy, čerpejte energii z přírody a odpočívejte, zasloužíte si to. Nepotřebujete mobil, aby vám počítal kroky, protože není důležité, kolik kroků uděláte, ale kolik vám přinesou radosti.

Categories: Mobil