Začít podnikat není vůbec náročné, pokud víte, jak na to. Nemusíte trávit měsíce, či roky přípravami, abyste se dostali tam, kam chcete. Můžete být svým vlastním šéfem, nebo stát v čele úspěšného podniku. Co všechno k tomu potřebujete? Snahu, cílevědomost, dobrý nápad…no a nějaké formality. Jaké to jsou?

kufr plný peněz

Musíte mít konkrétní záměr

Tudíž věc, ve které chcete podnikat. Můžete si například zřídit e-shop, prodávat ruční výrobky, vést vlastní restauraci, mít firmu na prodej autodílů, nebo rovnou autobazar. Můžete však podnikat i v poradenství, umění, nebo například službách. Je jen na vás, v čem jste skutečně dobří, a čeho chcete dosáhnout.

Papírování

Pokud chcete pouze pracovat jako OSVČ (osoba soběstačně výdělečně činná), stačí si zřídit živnostenský list, zapsat se v obchodním rejstříku, a platit si sociální a zdravotní pojištění. V případě že hodláte začít s něčím větším, musíte založit firmu, ať už sami, nebo se společníky. S papírováním vám ochotně pomohou pracovníci konkrétních úřadů.

silueta muže

Peníze

Abyste mohli začít podnikat, budete do začátku potřebovat peníze. Pokud již máte dostatečnou částku našetřenou, jste za vodou. Jestli však peníze nemáte, nic se neděje. Můžete zažádat o podnikatelskou hypotéku https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu-podnikatelsky-uver/. Pokud zažádáte v bance, bude však vyřízení trvat dlouho, nemluvě o tom, že ji na konci ani nemusíte dostat. Dále se lze zaměřit na pomoc investorů, kteří vašemu nápadu věří, a také věří, že se jim peníze i s úrokem dostanou zpátky. Ty však přesvědčit není vůbec snadné. Nejrychlejším řešením je pak nebankovní hypotéka, tudíž hypotéka u nebankovní společnosti, kterou můžete získat po vyplnění krátkého formuláře téměř hned. Peníze se tak během pár hodin převedou na váš účet, a vy se můžete pustit do práce. Půjčit si můžete třeba jen malou částku v podobě 50 000Kč, ale také větší, až 100 000 000Kč. Záleží jen na tom, kolik potřebujete. Doba splácení se rozvrhne dle vašich požadavků, až na 30 let, a splátky jsou nastaveny tak, aby pro vás byly reálné. Neplatíte žádné skryté poplatky. Stačí jen zvolit vhodnou nebankovní společnost, která tuto hypotéku umožní, jako je například společnost Nebankovní hypotéky.

A práce

Bez práce to ovšem nebude. I když se rozhodnete najmout zaměstnance, nejvíc dřiny bude zpočátku na vás, na to se připravte. Nakonec však můžete docílit stability, a finanční nezávislosti.