Rubrika: IT

Studovali jste jiný obor než IT, ale chtěli byste v IT pracovat?

Stává se, že lidé jdou něco studovat, ale na konec zjistí, že je daná práce nebude bavit tak, jak si mysleli a proto se rozhodnou, že půjdou zkusit něco jiného. Opravdu každý může dojít k tomu, že zjistí, že jej daná práce nebude bavit a nejen to. Dokonce by za danou práci měl mnohem méně peněz, než kdyby dělal cokoliv jiného. Není se proto čemu divit, že se člověk na konec rozhodne pro jinou práci, než pro kterou se rozhodl v dřívějších letech.

Mnoho lidí v dnešní době láká dělat IT. Něco takového je práce, která je velmi pěkná, velmi pěkně platově ohodnocená, ale za to velice složitá. Právě proto, že je něco takového velice složité a člověk potřebuje mít trpělivost, protože ne všechno jde hned, nenajde se v něčem takovém úplně každý.

ruce na notebooku

Pokud byste chtěli něco takového zkusit, protože si myslíte, že byste s něčím takovým, jako je dostatečná trpělivost, neměli problém a nedělalo by vám ani problém počítače opravovat, můžete zkusit IT dělat. Jestliže o něčem takovém vůbec nic nevíte, můžete začít něco takového studovat a to nejlépe co nejvíce do podrobna, abyste se všemu naučili a mohli tak v budoucnu IT dělat. Spoustu lidí se toho nebojí a na konec to dopadne tak, že jsou ještě dokonce mnohem lepší, než jiní, jelikož je bude něco takového bavit.

žena a počítač

Důležitá je ale opravdu trpělivost, protože jsou počítače, které jsou již starší a také pomalejší, takže bude nějakou dobu trvat, než se vše potřebné v případě nějaké opravy nainstaluje. Je jasné, že pokud si člověk může vzít daný počítač domů a v klidu se na něj podívat, je to jiné, než když je daný člověk přímo u člověka, kterému počítač opravuje, doma. Takový člověk se může toho, kdo dělá IT, na něco neustále ptát a ne všichni lidé jsou nadšeni z toho, že je při jejich práci někdo vyrušuje.

Být IT je někdy těžké, ale rozhodně to stojí za to.

Categories: IT

Základy IT

To znamená to, že by měl znát minimálně základy. Nebo alespoň něco vědět o těchto věcech, popřípadě jejich obsluze. Že je to nesmysl? Ale vždyť i vy sami již něco málo znáte a umíte. Že ne? Pokud umíte obsluhovat mobilní telefon, tak máte minimální základy a ani o tom nevíte. Tak jak jste se učili řídit auto, učili jste se základům informačních technologií a o to obsluze jednoho z nich. Schválně, vzpomenete si na to? Asi ne. Kdopak by si to pamatoval. To už je let… 

mobil

Jakoukoli základní jednotkou čehokoli z tohoto světa je bit. Je to zkratka z anglického binary digit – dvojková číslice. Kdo není honěný v matematice, bude mít jisté drobné potíže v chápaní toho co bude následovat. Nic si z toho nedělejte. Já to nechápu také a žiju. Tak tedy máme bit, základ informace, což je stav, který bychom vyjádřili jako ano, nebo ne. Nula nebo jednička. Bit může mít jen tu neb onu hodnotu. Neplést si s pojmem, bajt. Bajt je totiž také malá jednotka informace, ale je to již osm bitů. Když uvidíte velké B, znamená to bajt, malé b pak značí bit.  

selfie

Dále to nebudeme pitvat, protože to bychom musel rozebrat dvojkovou soustavu a také se bavit o tom, že to nemusí být zrovna osm bitů, ale počet může být jiný. Dnes v dnešních technologiích se však používá osm, a tak to dále nebudeme pitvat. Násobky jsou pak již asi jednodušší, i když se nesmí převádět přesně tisícovky a stovky, protože by docházelo k mylným interpretacím. Například jeden Gb, tedy jeden Gigabyte není přesně násobek tisícovky, není to tedy tisíc megabytů, jak by se zdálo. Bohužel, pokud budete hledat správný výklad, narazíte na to, že si každý píše, co chce. Plete byty a bajty dohromady a člověk neví, co je fakt. Proto by se raději měly už konečně všude používat raději nové jednotky kibibajty, mebibajty, gibibajty. Jenže, znáte to, že.  

Nuže tedy vidíte, že i vy jste na chviličku zabředli do složité struktury IT. Asi vám to k ničemu nebude, ale základní znalost již máte

Categories: IT

Chcete studovat IT obory?

Dnes může člověk studovat opravdu vše. Je mnoho oborů, které se opravdu dají studovat a které může studovat každý. Už dávno neplatí to, že studují lidé pouze do 26 let. Dnes studují dokonce i ti, kteří mají 35 let, aby měli například titul. Je jasné, že pokud je vám nad 26 let, musíte za školu platit. Mnohým ale něco takového vůbec nevadí a jsou ochotni platit školné jen proto, aby se v životě měli lépe a měli nějaký kariérní postup. Existují pracovní pozice, kde je opravdu potřeba, abyste nějaký ten titul měli a to z toho důvodu, abyste se mohli dostat na lepší pozici. Pokud je obor, kde se rozhodně uchytí každý, kdo se toho nebojí a kdo již teď rozumí počítačům, pak je to obor IT.

počítačová data

Dnes je zapotřebí mnoho specialistů, kteří jsou schopni pomoci, kdykoliv to bude třeba a to nejen ve firmách, ale i známým.

Jistě i vy znáte mnoho IT odborníků, kteří pracují někde ve firmě a ve svém volném čase pomáhají svým sousedům nebo známým, pokud mají nějaký problém se svým počítačem. Je mnoho lidí, kteří to tímto způsobem dělají. Pro nás je to jen dobře, protože ne každý má čas čekat třicet dní, než se mu ozvou ze servisu, že byl jejich počítač opraven. Pokud byste dali počítač někomu, kdo nemá problém s opravami počítačů ve svém volném čase, bude vám jistě schopen váš počítač opravit i za den či dva. Čas se odvíjí zejména od toho, jaký problém má váš počítač. Déle než týden daný člověk jistě váš počítač mít doma nebude.

počítačové data

Pokud tedy přemýšlíte, na jakou školu jít a víte, že by vás práce s počítači bavila, jděte studovat IT obor. Věříme, že v životě byste s tímto oborem rozhodně neměli problém se uživit. Právě o uživení tady jde. Je potřeba zvolit si takový obor, ze kterého budete mít v budoucnu dobré peníze, abyste mohli uživit nejen sebe, ale časem i svou rodinu. Vždy je lepší mít více peněz, protože nikdy nevíte, kdy budou zapotřebí.

Categories: IT

Jak a proč si rozplánovat čas strávený online?

Pro některé představuje online svět druhý domov, a tak jeho procházením pravidelně stráví desítky hodin času, ne vždy se však jedná o efektivní využití kvůli neschopnosti správného rozložení aktivit do přívětivých měřítek. Ať už na internet chodíte pouze za účelem zhlédnutí nového obsahu médií, zjištění předpovědi počasí na následující den, informování se o aktuálním dění ve světě, nabytí inspirace, nebo dokonce patříte mezi fanoušky sociálních sítí, tudíž Vám největší procento baterky uberou právě konverzace vedené na nich, vytvořit si správné uzpůsobení nikdy není na škodu. Jak ale na to?

klávesnice – symbol upřednostňování online světa před realitou

V první řadě je nutné si uvědomit, za jakým účelem se pokoušíte si vhodněji rozdělit své činění s elektronickou výbavou. Při zvolení odpovídající motivace a stanovení konkrétních cílů se podpoří soustředěnost i koncentrace při jednotlivých krocích k jeho dodržování.

Jakmile si pevně srovnáte myšlenky, protřiďte si aplikace obsažené ve Vašem zařízení. Zredukováním počtu se zbavíte tendence otevírání nepoužívaných a nepřínosných programů, ale zároveň si zajistíte bonusové místo na disku – v úložném prostoru. To povede k striktnějšímu zachovávání myšlenky a nepoužívání aplikací nezahrnutých v denním harmonogramu.
osoba na mobilním telefonu

Nejpodstatnějším klíčem k úspěchu se jeví ale až zavedení řádného rozvrhu. Nelze samozřejmě pevně ustanovit minuty dedikované čistě odepisování na SMS zprávy, neboť podobné aktivity se liší od vnějších podnětů. Nicméně pokud jste si vědomi, který z obsažených programů Vašeho chytrého asistenta se ukazuje jako největší žrout volného času, neváhejte mu utnout vliv, než se přetvoří do závažnějších rozměrů. V nastavení či za pomoci stažené platformy sestavte mezní hodnoty vlastněných funkcí. V případě překročení limitu automaticky dochází k upozornění či úplnému zavržení dalšího používání.

Velký faktor reprezentuje samotný postoj k změnám – pokud se budete nutit do úpravy aktuálních návyků a nepůjdete samovolnou cestou, úspěch se dostaví později, ne-li vůbec.

Categories: IT