Rubrika: Hry

Retro hry

Zahrada je tím pravým místem, ve kterém se lze přemístit v čase do dětství. Stačí k tomu znalost pravidel her, která se po desetiletí nemění a dobrá společnost vnoučat. A pro začátek je Chodí Pešek okolo tím nejlepším testem, nakolik si tuto hru z dětství pamatujeme. Ale přitom pravidla jsou dodnes neměnná. Společně s dětmi si sedněte do trávy, vytvořte kruh a zvolte Peška. Který bude obcházet za doprovodu notoricky známých veršů. Zakončených tím, že kdo se na něj koukne, toho bouchne. A při troše šikovnosti, rychlosti a štěstí dochází k výměně Peška. V této hře by se dalo říct naskočí zapomenuté vzpomínky na dětství u babičky i dědy okamžitě. Stejně tak hra Pán čáp ztratil čepičku ihned evokuje jakou asi barvičku… Děti se opět postaví do kruhu a jedno z nich představuje čápa. Předpaží ruce a napodobuje tak klapání zobákem.

Hry v zahradě

Kterým ukáže na jednoho ze spoluhráčů , který musí zvolit barvu. Poté se všichni rozběhnou a v nejbližším okolí musí dotyčnou barvu najít a dotknout se jí. Kdo to nestihne, anebo je v hledání poslední, stává se novým čápem. Za deštivého počasí se do dětství lze rychle přemístit při hrách na chatě či chalupě. Obzvláště při těch, které hraje větší počet hráčů. Všechno lítá, co má peří už hráli rodiče, prarodiče a určitě i ti prapra. Hraje se u stolu, kolem kterého se rozesadí všichni zúčastnění a položí ruce na jeho vrchní desku. Do čela se posadí vyvolávač.

Hrajeme si na chalupě

Který vtipně volí předměty, které létají s těmi, kterým to nejde. A přidává na rychlosti. Jediným úkolem je v pravý čas zvednout ruce či nechat ležet. Podle druhu otázky. Kdo se splete, vypadává. Na tichou poštu si dodnes hrají rády jak děti, tak dospělí. Do hry vložená jednoduchá věta se předáváním od ucha k uchu v závěru, kdy je vyřčena nahlas, naprosto liší od té původní. A skoro vždycky vyvolá salvy smíchu. Piškvorky jsou sice určeny jenom pro dva hráče, ale pokud najdete více čtverečkovaných čtvrtek papíru, zahrát si mohou všichni. Pravidla jsou jednoduchá. Snažit se pospojovat zakreslenou nepřerušovanou řadu křížků a koleček. 

Categories: Hry

Počítačové hry a jejich dopad na nás

Rozeberme si rozlišování počítačových her. Je tu několik žánrů, které počítačový nadšenci hrají.

1. Akční

2. Bojové

3. Závodní

4. Plošinovky

5. Logické

6. Adventury

7. Střílečky

8. Simulátory

9. Strategie

10. RPG

11. Smíšené

Každý hráč si může vybrat z těchto kategorií a pustit se do akce.

podsvícený PC

Počítačové hry patří neodmyslitelně k dětem. Rozvíjí to jejich reflexy a podporuje fantazii. Mnozí děti se díky počítačovým hrám dostanou i ve vzdělání daleko výše, než by bylo bez nich. Jako moderní doba tuto metodu podporujeme a chceme dětský rozvoj plně naplnit. Počítačové hry ale nehrají pouze děti. Jako dítě s tím můžeme začít, ale může nás to tolik polapit, že se hraní her stane naším koníčkem. U her si dokážeme, jak odpočinout, tak i prožívat pořádný adrenalin.

Hraní her po internetovém spojení můžeme i s přáteli, kteří s námi nejsou v místnosti. Umožňuje nám se spřátelit s lidmi, kteří sdílí naše nadšení pro tento druh zábavy a my si rozšiřujeme okruh svých přátel. Díky tomu, že jsme připojeni k internetu a můžeme komunikovat i s jinými lidmi, kteří jsou napříč celým světem, učíme se tím i jazyk. Nejčastější bývá angličtina. Každý, kdo hraje hry si dokáže osvojit i jazyk s kterým mluví jeho nový kamarádi a rozšiřuje se slovní zásoba. Díky opakování určitých podnětů ve hře si opakujeme slovíčka, a tak nás nemůže jen tak nic zaskočit.

Hraní her

Jestliže někdo ve Vašem okolí je počítačový nadšenec a nadšenec do her, sám vás může zasvětit do tohoto tématu a vysvětlit Vám, proč se zrovna jemu tento koníček tolik zamlouvá. Profese jako taková z toho může vzniknout naprosto jednoduše. Je zde mnoho youtuberů, kteří si vydělávají peníze, díky tomu že hrají hry a pouští u toho live stream. Někteří jsou tak dobří, že nemusí mít žádnou práci vedle a je to jejich hlavní příjem. Podívejte se sami. Zda Vás toto téma osloví, nastudujte si anebo se rovnou pusťte do svého příběhu. Ne nadarmo se říká „Nežiji jen jeden život, žiji jich mnoho“.

 

Categories: Hry

Co nejlépe nám pomůže od stresu?

„Mami, tati pojď si hrát“! nekončící potřeba hraní malého dítěte dohánějí někdy leckterého rodiče až k zoufalství. Celodenní pracovní shon, povinnosti doma a krátká chvíle odpočinku na gauči je narušena prosbou svého potomka. Přesto se přemůžete a jdete splnit požadovanou prosbu.

Hry jsou prostě součástí života. Dobře si totiž vzpomínáte, kdy i vy jako malé děcko jste se nechali unášet svou fantazií a ve svých imaginárních světech jste objevovali nekonečné množství světů a prožívali neskutečná dobrodružství.  A malé děti jsou v tomto oboru úžasné. Pohled na hrající si šťastné dítě každého přiměje k úsměvu a ve skrytu duše si vzpomene na své bezstarostné období.

dětské hry

Ale opravdu bezstarostné? Jen si vzpomeňte, co malých vrásek na vašem čelíčku přidělal třeba jen takový zádrhel, že vaše autíčko nedělalo přesně to, co v tu chvíli mělo. Většinou jste ale problém vyřešili a vaše hraní si na závodníka, kterému, ač s upadlým pravým předním kolečkem, jste zdárně a hlavně vítězně dojel do cíle. Neskutečně šťastný pocit jste měli, nemýlím-li se. Dobře, ať to máme genderově vyvážené, i malé holky museli ve svých hrách překonat nejednu překážku. Co třeba toková panenka, která si venku na písku ušpinila své šatečky a z princezny se rázem stala popelka. Překonali jste nesnáze a princ si vaši oblíbenou panenku nakonec vzal. A příkladů, lépe řečeno vašich vzpomínek je víc než dost.

fantazie dětí

Nejen že hry jsou zdrojem rozvoje psychického i fyzického, ale především duševního. Fantazie je dar, kterou nám příroda nedala jen tak z rozmaru. Vždyť právě v dospělém (jak se má asi správně říkat, v produktivním věku), z ní těžíme nejvíce. Nejeden vynález, který nám ulehčil práci vznikl právě díky kreativitě, vynalézavosti a fantazii. Posouvání našich možností a hranic je díky hrám.. A ač si to někteří neradi přiznají, hrajeme si celý život. A to je dobře! Jak jinak nejlépe si alespoň na chvilku odpočinout od stresu a nikdy nekončících povinností.  Vždyť i nevinné chvilkové si zahraní hry na našem telefonu nám dá možnost alespoň na chvilku uniknout z tvrdé reality života.

Categories: Hry

Nejoblíbenější počítačové a konzolové hry všech dob

Grand Theft Auto V

Ano, kdo zná, jistě ví, že tato hra byla hráči velmi dlouho očekávaná a své pověsti skvěle obstála. Hra je nádherná jak po grafické stránce, tak i po stránce hratelnosti. Příběh hry je propracovaný a plný vedlejších úkolů. Hlavní dějová linka se pohybuje okolo 31 hodin hrací doby, bez vedlejších úkolů. S vedlejšími úkoly by měla hra trvat necelých 48 hodin. Z vlastní zkušenosti můžu hru pouze doporučit a místo v našem žebříčku má jistě zasloužené.
Herní konzole

Half-Life 2

Tato hra je pokračováním stejnojmenného titulu. Vyvíjela se dlouhých 5 let a stála studio Valve velké peníze. Ovšem vyplatilo se, tato střílečka je hodnocena jako jedna z nejlepších her všech dob nejen kritiky, ale i hráči. Tato hra patří do žánru stříleček. Jednou z domén této hry, je propracovaná fyzika, kterou často musíte používat k dalšímu postupu hrou.

BioShock

Tato hra je naprosto cooltovní klasikou. Nejen svým vizuálem a netradičnímu utopistickému prostředí, ale také díky skvělému příběhu a propracovaných herních prvcích. Tato hra není pro nikoho, kdo se chce pouze odreagovat, její svět i její příběh jsou naprosto excelentní a neskutečně propracované. Zabere vám dlouhé hodiny, než hru dokončíte a věřte, ani ji dokončit nebudete chtít.
Děti hrající hru

The Elder Scrolls V: Skyrim

Toto RPG s obrovským světem, plného miliony možností, nemohlo snad nikoho minout. Tato hra patří mezi absolutní špičku svého žánru. RPG prvky jsou zde na každém rohu, ať už jde o správné sestavení výzbroje, či pouhé přemýšlení nad množstvím materiálu, které můžete vzít s sebou. Hlavní dějová linka, ve které budete zabíjet draky a provádět souboje dle vašeho stylu boje, vám zabere 6 hodin. Ovšem dokončení hry se vším obsahem, který je dostupný, bude trvat 226 hodin.

The Witcher III: Wild Hunt

Přiznám se, že tato hra, je mou srdcovou záležitostí. Na rozdíl od většiny her, je vytvořena podle stejnojmenné knižní předlohy. Svět Zaklínače je rozsáhlí, plný monster, úkolů a tajemných lokací. Ani na chvíli nenechá klidným. Klidná projížďka krajinou, se zvrhne na boj s děsivou Polednicí. Příběh hry vychází z knižní předlohy, tudíž je naprosto dokonalý a poutavý, nebudete se chtít odtrhnout. Místo v tomto žebříčku si zaslouží, nejen díky velkému počtu ocenění, ale především díky skvělému technickému a grafickému zpracování.

Categories: Hry