Je známo, že v mnoha potravinách je v současné době nedostatek hořčíku, a to samo osobě může vést v organismu k velmi nepříjemným projevům tetanie, spojeným s hlubokými depresemi. V některých zdrojích se uvádí, že v USA trpí deficitem magnézia přibližně dvě třetiny obyvatel, a v Evropě to může být podobné. To je poměrně hrozivé číslo, když si uvědomíte, že hořčík je klíčový prvek proti stresu, a že s jeho deficitem si s ním stěží poradíte.

městský chaos

Hořčík lze ovšem do organismu doplnit, např. vhodnými suplementy na bázi chelátových vazeb s vitamínem B6 v koenzymové podobě pyridoxin-5-fosfát, takže se těchto problémů můžete zbavit. Vtip je ale v tom, že k výraznému úbytku hořčíku z těla dochází hlavně při stresu. Můžete se pak snadno dostat do začarovaného kruhu, kdy sice doplňujete magnézium, ale vaše tělo jej spotřebuje v boji proti stresu, a budete jen zbytečně vyhazovat další peníze. Co takhle stres z vašeho života zcela (nebo alespoň z větší části) eliminovat?

květinová zahrada

Odstěhujte se z města – nejlépe do rekreační zóny, kde je ticho, klid, čerstvý vzduch a spousta energie z okolní přírody. Můžete to realizovat i prostřednictvím koupě, resp. prodeje mobilního domu. Lze jej umístit na základovou desku nebo kotevní patky v podstatě kamkoli, kde je dostatek místa, rovný terén a přístup transportního vozidla.

Mobilní domy obyvatelné celoročně jsou komfortní, účelně zařízené a dostatečně prostorné, rozhodně to nemusí být krabičky od sardinek. Můžete k nim nechat přistavět terasu, pergolu, přístřešek pro auto či altán, zahradu můžete pojmout jako okrasnou i užitkovou, můžete si tu pěstovat ve skleníku rajčata a okurky nebo hlávkový salát, a některé potraviny, jako jsou např. luštěniny, ořechy či sušené ovoce, si nechat dovézt přepravní službou při nákupu přes e-shop. A může se vám stát, že si poklidnému životu na venkově natolik přivyknete, že vás to do města už nebude téměř vůbec táhnout.