Pokud jste nedokázali odolat kouzlu půdních prostor a pořídili jste si byt přímo pod střechou, pak pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak byste atypický prostor co nejlépe vybavili nábytkem tak, aby do něj padnul jako ulitý bez zbytečných mezer a přesahů a nijak nenarušil zmíněné kouzlo šikmin a dřevěných trámů.

bílé lišty

Zařídit půdní byt zkrátka není tak snadné jako v případě běžných stropů, nicméně ta trocha námahy navíc jistě stojí za to. V takovém případě je ideální volbou sáhnout po nábytku zhotoveném na míru, a to od kuchyňské linky až po vestavěné skříně . Jen díky němu budete mít zaručeno, že nikde nebude nic přebývat, nikde nebude nic chybět a zmíněné šikminy budou ve vašem interiéru ozdobou a nikoli zbytečnou komplikací.

Navíc, pořídit si vestavěnou skříň na míru znamená ušetřit spoustu místa. Jedna vestavěná skříň se svým objemným úložným prostorem vyrovná hned několika běžným skříním a váš interiér tak nebude zbytečně zahlcen nábytkem. Ovšem skříň nemusí vždy nutně vypadat jako skříň. Pokud na to půjdete od lesa, můžete ji využít na tisíc různých způsobů, třeba jako praktickou dělící příčku, díky které rozdělíte pracovní a obytnou část domácnosti anebo si vytvoříte příjemné útulné místo, kde budete mít soukromí. A pakliže jde o design, je to podobné.

složené ručníky

Záleží jen na vás, jak bude konečný výsledek vypadat, a to jak co do vnitřního vybavení skříně, tak co do vnějšího vzhledu. Skříň může mít libovolný počet dvířek, může být vybavena jedním či více zrcadly, může mít vzorkovaný či lakovaný povrch anebo může být oboustranná, takže v případě dělící příčky do ní můžete vstupovat z obou stran. Existuje tisíc možností toho, jaká bude konečná podoba právě vaší skříně. Jisté však je, že se vám její zpracování na míru jednoznačně vyplatí, takže do ní neváhejte vložit své představy a trochu času navíc, vyplatí se to.