O schodištích se na řadě míst na Internetu můžete dočíst, jak jsou praktická, jak řeší prostor, jak jsou zajímavá po estetické stránce, jak v interiéru vynikají svou elegancí a krásou, a také informace o technických parametrech. Ať už se jedná o samonosné schodiště KMK design, schodiště vřetenová, lomená či přímá, vždy se jedná o jeden a tentýž způsob přemístění osob z vyšších pater do nižších a opačně.

schodiště v domě

Schodiště považujeme za běžný stavební prvek, málokoho překvapí, snad jen s výjimkou některých inovací nebo neobvyklých, atraktivních řešení, která nemáme možnost tak často kolem nás vídat. A tak se stává, že schodiště přehlížíme, jak je tomu např. v panelových domech, kde mnozí lidé po schodech vůbec nechodí, jezdí výtahem a považují schody za nouzové řešení.

dřevěné obvodové schodiště

Nouzové schodiště vám může zachránit život – může vám jej zachránit dokonce ve dvou významech:

  1. Když začne hořet v divadle nebo v budově městského úřadu, kam si jdete něco zařídit ohledně bydlení, a dojde k výpadku elektrického proudu, seběhnete po nouzovém schodišti dolů, a jste venku. Kdybyste v tu chvíli uvízli ve výtahu, mohlo by to pro vás znamenat i vážné problémy. Úniková schodiště jsou bezpečná, a pro opuštění budovy v případě požáru mnohdy i jediným řešením.
  2. Schody se mohou stát vaším pomocníkem při zvyšování fyzické kondice a při posilování svalových partií, která jsou u některých z nás oslabována sedavým zaměstnáním. Každý není milovník posiloven, každý nehraje fotbal, každý nejezdí na kole do práce a každý neběhá po horách s batohem na zádech. Jsou lidé, co po příchodu z kanceláře domů usedají do křesel nebo ulehají na kanape, a namísto cvičení sledují pořady v televizi. Máte-li doma schodiště, máte také skvělou příležitost pro cvičení, aniž byste někam museli docházet, platit za vstupy na sportoviště a sdílet s dalšími lidmi společné prostory.