Mobil je skvělý prostředek pro komunikaci, který dnes používáme asi všichni a to každý den. Doba pokročila, a čím dál víc lidí vlastní chytrý telefon, který slouží nejen ke komunikaci, ale i k zábavě. Jenže se stává, že čím víc nás baví náš telefon, tím méně nás baví lidi okolo nás. I u telefonu by se dalo říct že je to dobrý sluha, ale zlý pán. Často se necháme zlákat telefonem, a strávíme u něj dlouhé hodiny, kdy nám doslova proniká život mezi prsty.

žena na telefonu

Je třeba najít kompromis mezi dobou strávenou u telefonu, a dobou, kterou věnujeme svým blízkým. Osobní kontakt by nám neměla nahrazovat plastová krabička. Ano, pokud se nevidíme osobně, jsme rádi alespoň za zprostředkovaný kontakt pomocí telefonu. Ale ten osobní by měl mít vždycky přednost. Máte možnost se bavit se svou rodinou a přáteli osobně? Dělejte to, a dělejte to rádi. Neschovávejte své obličeje za telefony, ale bavte se osobně.

telefon na schůzce

Dokonce se nám tady rozhodl takový nešvar, a to je situace, kdy si s někým domluvíme třeba rande, a jeho značnou část prochladíme do displeje. Toto je nejen velmi neuctivé k člověku, který sedí naproti vám, ale je to společensky nepřijatelné. Vám by se určitě taky nelíbilo, kdyby se někdo nevěnoval vám, ale svému telefonu. Nenechte telefon, aby vás ovládal. Najděte zlatou střední cestu, a určete si čas, který strávíte na telefonu. Uvidíte, že vám nakonec zbude dostatek času i na povinnosti, které jste dosud zanedbávali. Běžte na procházku se psem, uvařte, nebo si zacvičte. Máte přece tolik možností, jak využít svůj drahocenný čas. Některé telefony teď nově mají možnost sledovat, kolik času trávíte jeho používáním. Občas se do ní podívejte, možná budete překvapeni, kolik hodin DENNĚ sledujete telefon.
Zkrátit dobu používání telefonu můžete i v případě, že na něm pracujete. Nemusíte pracovat nonstop.