Máte po celém bytě koberce? Často řešíte skvrny na kobercích a nemůžete se jich zbavit? Jak si můžete pomoci a to i bez chemických přípravků? 

Zbavte se skvrn na koberci jednou pro vždy! Jak vyčistit i ty nejodolnější nečistoty? 

Mít v bytě koberce se jistě vyplatí, zejména pokud máte sousedy, víte, že díky koberci se tlumí hluk, navíc se koberce i snadno udržují a zajistí vám teplo od podlahy. Jenže na kobercích může ulpět špína, samozřejmostí jsou i skvrny, kterým se zkrátka nikdy nemůžeme zcela vyhnout. Máte navíc v bytě i domácí mazlíčky nebo malé děti? Pak jistě víte, že se koberec může ušpinit velmi rychle. Jak si se skvrnami poradit, aby koberce zůstaly stále dokonale čisté? Nemusíte vždy spoléhat jen na chemické prostředky, zkuste to i přírodně. 

čistý koberec

Jednejte ihned! 

Pokud máte v oblibě koberce, víte, že mají své výhody, ale právě i nevýhody. Jakmile se totiž něco vylije na podlahu, můžete to jednoduše setřít, ale z koberce je skvrny mnohem těžší dostat. Zásadou číslo jedna je včasný zásah. Jakmile zjistíte, že se na koberci objevilo něco, co by tam být nemělo, pusťte se okamžitě do čištění. Zaschlé skvrny se vždy budou hůře odstraňovat, na to nezapomínejte. Koberce by se měly také udržovat pravidelně, důležité je zejména pravidelné vysávání, prach se totiž v kobercích drží. Určitě po nějakém času můžete zvážit i hloubkové čištění koberců. Na malé skvrny si pak berte osvědčené pomocníky. Ne vždy to ale musí být chemické prostředky. 

koberec v bytě

Co vám opravdu pomůže? 

Pokud doma zjistíte, že se na všem koberci nachází skvrna, určitě se ji snažte okamžitě vyčistit. Ovšem pozor, nesnažte se ji kartáčkem nebo hadříkem stírat, je dost možné, že skvrnu ještě více rozmažete. Pokud se vám něco vylije, použijte papírový ubrousek a skvrnu se snažte co nejvíce vysát. Na víno a jiné hodně viditelné skvrny používejte obyčejnou sůl. Tu je nutné na skvrnu nasypat a nechat působit. Sůl následně vysajte a zbytek vyčistěte vodou s kapnou mýdla nebo saponátu na nádobí. 

Koberce skvěle vyčistí i ocet nebo obyčejný šampón na vlasy, vše ale vždy smíchejte s vodou. Velmi dobře působí i citronová šťáva. Nemusíte se tak vždy spoléhat jen na chemické prostředky nebo na čpavek či benzín. I tyhle látky totiž umí vyčistit i odolné skvrny.