„Mami, tati pojď si hrát“! nekončící potřeba hraní malého dítěte dohánějí někdy leckterého rodiče až k zoufalství. Celodenní pracovní shon, povinnosti doma a krátká chvíle odpočinku na gauči je narušena prosbou svého potomka. Přesto se přemůžete a jdete splnit požadovanou prosbu.

Hry jsou prostě součástí života. Dobře si totiž vzpomínáte, kdy i vy jako malé děcko jste se nechali unášet svou fantazií a ve svých imaginárních světech jste objevovali nekonečné množství světů a prožívali neskutečná dobrodružství.  A malé děti jsou v tomto oboru úžasné. Pohled na hrající si šťastné dítě každého přiměje k úsměvu a ve skrytu duše si vzpomene na své bezstarostné období.

dětské hry

Ale opravdu bezstarostné? Jen si vzpomeňte, co malých vrásek na vašem čelíčku přidělal třeba jen takový zádrhel, že vaše autíčko nedělalo přesně to, co v tu chvíli mělo. Většinou jste ale problém vyřešili a vaše hraní si na závodníka, kterému, ač s upadlým pravým předním kolečkem, jste zdárně a hlavně vítězně dojel do cíle. Neskutečně šťastný pocit jste měli, nemýlím-li se. Dobře, ať to máme genderově vyvážené, i malé holky museli ve svých hrách překonat nejednu překážku. Co třeba toková panenka, která si venku na písku ušpinila své šatečky a z princezny se rázem stala popelka. Překonali jste nesnáze a princ si vaši oblíbenou panenku nakonec vzal. A příkladů, lépe řečeno vašich vzpomínek je víc než dost.

fantazie dětí

Nejen že hry jsou zdrojem rozvoje psychického i fyzického, ale především duševního. Fantazie je dar, kterou nám příroda nedala jen tak z rozmaru. Vždyť právě v dospělém (jak se má asi správně říkat, v produktivním věku), z ní těžíme nejvíce. Nejeden vynález, který nám ulehčil práci vznikl právě díky kreativitě, vynalézavosti a fantazii. Posouvání našich možností a hranic je díky hrám.. A ač si to někteří neradi přiznají, hrajeme si celý život. A to je dobře! Jak jinak nejlépe si alespoň na chvilku odpočinout od stresu a nikdy nekončících povinností.  Vždyť i nevinné chvilkové si zahraní hry na našem telefonu nám dá možnost alespoň na chvilku uniknout z tvrdé reality života.