Jednou přijde den, kdy se každý z nás bude chtít usadit a mít vlastní domov. Pokud jsme se rozhodli postavit si vlastní dům nebo jen zrekonstruovat ten starý, určitě uvažujeme o nějakém vytápění. Přeci jen přijdou chladnější dny a člověk se bude chtít zahřát v pohodlí domova.
Na trhu se dnes můžeme setkat s různými styly vytápění. Od klasického kotle na tuhá paliva přes centrální vytápění, které je však finančně poměrně náročné. Až k plynovému kotli. Velká část těchto zdrojů je však značně neekologická a neefektivní. Kdy cpeme do kapes monstrózních společností neskutečné objemy financí.
modrý kámen.jpg
Poslední dobou má v rámci bydlení hlavní slovo ekologie. Kdy lidé využívají izolaci z přírodních materiálů a na řadu přichází ekologie i v rámci topení. Mezi hlavní tahouny topení nejen z důvodu ekologie, ale také šetření patří kachlová kamna a topný kámen.
Jedná se zřejmě o ne příliš známou techniku, jelikož každý z nás si představuje hřejivé posedávání u krbu.
Ale pokud budeme uvažovat o topném kameni ušetříme nejen naše finanční prostředky, ale také čas a odpadne nám spoustu starostí.
Topný kámen je tedy slitina přírodního kamene, která je propojena zabudovaným kabelem. Ten je do desky upevněn kvalitní přírodní izolací. Tudíž tato varianta topení je stoprocentně ekologická.
plochý radiátor.jpg
Princip topení funguje na základě ohřívání kabelem. Ten zahřívá postupně desku až na požadovanou teplotu. Výhodou topného kamene je postupné uvolňování tepla. Stejné jako u kachlových kamen. Ty pozvolna uvolňují teplo. To znamená, že i poté co kabel přestane zahřívat desku, kámen hřeje dál. A napomáhá překlenout období mezi pauzami v programu.
Topný kámen také pozitivně působí na domácí prostředí, kdy nespaluje kyslík ani nevíří vzduch. Čímž je vhodný pro alergiky, astmatiky a jiné osoby náchylné na vlhkost vzduchu.
Pokud hledáte vhodnou variantu vytápění, která prospěje vaší peněžence, ale i zdraví. Našli jste tu pravou.