Oslovilo vás klíčení semínek? Pořídili jste si speciální nádobu na klíčení? Pak už vám zbývají pouze semena a můžete se vším začít! Váháte, která semena jsou na klíčení ta pravá? Pak vězte, že máte z čeho vybírat!

sazenice

Nejlépe uděláte, pokud si vyberete semínka na klíčení ve specializovaném obchodě https://www.nakliceno.cz/seminka-na-kliceni/. Je pravda, že sehnat je můžete na mnoha místech, klidně i v běžných zahradnických potřebách. Ovšem v tom případě byste měli dávat dobrý pozor na to, co si kupujete. Když si totiž semínka pořídíte v zahradnictví, může se vám snadno stát, že budou mořená či jinak chemicky ošetřená. Pokud byste si je následně naklíčili a snědli je, riskujete zájezd do nemocnice. Takový chemický koktejl by vás mohl otrávit a rozhodně by vám neprospěl tak, jak očekáváte. Takže lepší je, koupit si semena tam, kde máte jistotu, že budou v té nejlepší kondici, ideálně v bio kvalitě, abyste nenesli riziko jakéhokoli chemického znečištění.

Nicméně pokud jde o semínka na klíčení, tak můžete vybírat opravdu z pestré škály druhů. Záleží jen na vás, jaká kritéria k výběru použijete. Můžete vybírat podle chuti, jež může být nasládlá, nakyslá či pikantní, můžete vybírat dle budoucí velikosti a křupavosti klíčků či podle jejich barvy. A samozřejmé je i to, že určité druhy rostlin budou obsahovat specifické látky, které vašemu zdraví mohou přijít vhod. Takže ať už si zvolíte třeba vojtěšku, fazole nebo řeřichu, jistě budete spokojeni.

zelenina

A vůbec se nemusíte upejpat, dokonce můžete pěstovat několik druhů klíčků najednou. Stačí vám k tomu speciální misky na klíčení, které je možné stohovat. V sadě bývají zpravidla tři misky, ovšem pokud budete chtít, můžete si dokoupit další a zásobit se tak vitamíny v opravdu hojném počtu.
Neváhejte si tak připravit bohatou křupavou svačinku, jedinečný salát či nevšední polévku. Klíčky můžete využívat v řadě podob a na tisíc způsobů.