Zdraví je pro nás lidi tuze důležité. Kdo je zdravý, může si spokojeně žít. Na rozdíl od toho, koho trápí nemoc nebo zranění a kvůli tomu si života moc užívat nemůže. Kdo je zdravý, ten si prostě může pochvalovat. A kdo zdravý není, ten mu závidí a snaží se taky dostat do lepšího stavu.

Zdraví má pro nás různé přednosti. Nejenom tu, že je nám zdravým líp na světě, že se cítíme příjemně, ale třeba nám dává i možnost sehnat si lepší práci, případně aspoň nějakou práci, že nás jako zdravé pustí i tam, kam marody nepouštějí a tak podobně.

lidské buňky

Každý tedy chce být zdravý. Ale někdy nevíme, jak na to. A potom snadno skočíme někomu na špek, necháme se zmanipulovat, podvést a třeba i vysloveně okrást. Za zdraví jsme totiž ochotní i platit. A ten, kdo po penězích touží, pro ně udělá často cokoliv. Třeba i na náš úkor.

Určitě už i vy jste zaznamenali třeba reklamy na vitamínové přípravky. Jenže dá se jim věřit? Moc ne. Když se objevují v nabídkách lékáren, může jít o prospěšnou záležitost, je tu aspoň nějaká naděje, že nám to může prospět. Ale ani tady ne stoprocentně. A u nějakých potravinových doplňků je věrohodnost, že nám k něčemu budou, ještě mizivější. Ale chceme být zdraví. A tak za ovoce a zeleninu třeba neutrácíme majíc je za drahé, ale zároveň utrácíme hromady peněz za něco, co skrz nás jenom bez užitku projde. A výrobci a propagátoři něčeho pochybného si na nás mastí kapsy.

virus a svět

Podobně je to pak i s minerálními přípravky nebo léky na bolest. Když na to přijde, ve většině případů je vůbec nepotřebujeme. Ale reklama nás ukecá a my si je kupujeme. A kupujeme si i různé masti a někdy dokonce i údajně zázračné magnetické náramky, prostředky na růst vlasů nebo hubnutí, prý léčivé kameny. A věříme, že nám díky tomu bude líp, než nám je.

Ale většinou nám to nepomůže. Nebo si tím léčíme problémy, které vlastně vůbec nemáme.