Zvířata jsou jakou si součásti našich životů. Pořizujeme si je jako společné parťáky abychom třeba nebyli sami. Nebo zvířata prostě milujeme a potřebujeme jejich společnost. Dokonce ji i vyhledáváme. Ale i zvířata mají duši a city. Proto bychom se k nim měly chovat opravdu hezky a zodpovědně. Přeci nechceme, aby se naši malý, chlupatí přátelé měly u nás špatně. A tak se snažíme jim dát tu největší lásku co můžeme. Jenom že, není to všechno růžové, jak se zdá. Někteří lidé nemají v sobě žádnou empatii, a tak zvířata mají jako hračku. Zvláště, když je pořídí dětem a nevedou je k tomu, aby se o své nové kamarády staraly zodpovědně a vůbec nemají tušení co všechno obnáší mít domácího mazlíčka.

zvířata

Byla doba, kdy se zvířata hlavně tedy štěňata dávali jako dárek na Vánoce pod stromeček. No jako je to krásné, děti jsou určitě nadšené. Ale promysleli jste si opravdu takový dárek. Zjistili jste si, jak se o takového pejska starat? Ono je lehké jen tak koupit a darovat. Ale už je těžší se opět starat. Pes nemusí být jen pouze přivázaný na řetězu u boudy. Potřebuje taky nějaký pohyb, výcvik. Takový pes u boudy vám může zvlčet a pak s ním nebude k vydržení. Může být agresivní, odtažitý. Jelikož tam zůstává sám a nikdo už na něj nemá čas. Protože svátky pominou, nadšení také a pejsek už není tak zajímavý jako na poprvé, nebo už vyroste ze štěněte a už nebude tak roztomilý a bude potřebovat opravdu lidský kontakt.

zvířata

Ale pokud vás pes nezajímá, tak těžko mu ten lidský kontakt dáte. Zkuste si opravdu promyslet, zda takový dárek je opravdu ten pravý. Můžete mít opravdu růžové brýle a pak budete trpět vy i váš domácí mazlíček, konkrétně ten pejsek. Pokud chcete dětem pořídit zvířátko, tak je nejlepší začít něčím méně starostlivější. Tím neříkám, že menší zvířátka nepotřebují péči, ale jsou jednodušší na chov, třeba takový křeček, nebo andulka. A potom jak uvidíte, že opravdu budete mít tu starost a péči, tak potom se můžete třeba pustit do chovu psa, nebo něčeho jiného.