Instalatérské řemeslo patří k nejnáročnějším vzhledem k jeho rozsahu zaměření. Instalatéři se zabývají nejen rozvody vody a odpady, ale mají na starosti i topenářské práce a rozvody plynu a s nimi i instalaci, provoz a revize plynových zařízení. V kterých situacích tedy povolat instalatéra?

instalatérské rozvody

Rekonstrukce rozvodů vody a odpadu – instalatéři mají snazší úlohu vždy, když provádí nové instalace, anebo je řeší v rámci rekonstrukce rozvodů stávajících. Tehdy si je můžete pozvat v rámci běžné pracovní doby a využít všech možností, které tato profese nabízí.

Havarijní servis – v domácnostech, v kancelářích i v dalších prostorách může dojít k havarijním únikům vody nebo k problémům s odpady a kanalizací a tehdy lze instalatéry povolat v jakoukoli hodinu a jakýkoli den. Instalatéři pohotovost drží i o vánočních svátcích a na Silvestra, protože havárie si optimální datum nevybírají.

pracoviště instalatéra

Plyn – rozvody zemního plynu a plynové spotřebiče podléhají velmi přísným normám a stanovení pracovních postupů, proto je mohou provádět pouze certifikovaní a proškolení odborníci. Instalatéři vám mohou připojit nový spotřebič, odpojit spotřebiče v rámci stěhování a odstraňují veškeré defekty a poruchy. Zabývají se i plynovým potrubím – rozvody v bytových i nebytových prostorách a samozřejmě se plynu týkají i havarijní stavy. Ty bývají dokonce velmi urgentní, takže např. ucítíte-li někde unikající plyn (a nemusí jít zrovna o váš objekt), s kontaktováním instalatérské firmy příliš neotálejte.

Topení – vytápění bytů a domů je v naší zeměpisné šířce základním předpokladem komfortního bydlení a každá závada topení v zimním období vyžaduje urychlený zásah instalatérů – topenářů. Pokud vám praskne topení v létě, vypustíte z něj vodu a instalatéra zavoláte třeba až za týden, ale v zimě se počítá každá hodina. Instalatéři samozřejmě kromě havarijních stavů řeší i běžné instalace, jako jsou radiátory ústředního topení, podlahové vytápění anebo krby s teplovodním výměníkem.