Máte problémy s lupy a snažíte se proti tomu bojovat všemi různými prostředky? Možná jste ještě nevyzkoušeli všechno. Co nejvíce na lupy pomáhá? 

Zatočte s lupy nadobro – Co pomáhá a jak se nejlépe lupů ve vlasech zbavit? 

Lupy ve vlasech dokážou pořádně znepříjemnit život, zvláště pak, pokud jich je hodně a lupy začnou padat z vlasů i na ramena. Jde to jen těžko zamaskovat a každý, kdo se s tímto musí potýkat, si jistě přeje jediné. Aby lupy konečně zmizely. To samozřejmě lze. Existují speciální šampóny, díky kterým můžete s lupy zatočit, jenže ani ty někdy nepomohou. Můžete pak zkusit třeba staré lidové recepty, které pomáhaly už našim babičkám. Co všechno pomůže k tomu, aby lupy nadobro zmizely? 

zbavte se lupů

Jak moc je problém vážný? 

Pokud jste už vyzkoušeli asi všechno, nezbyde vám nic jiného, než se obrátit na kožního lékaře, který nejlépe poradí, jak na lupy. Může totiž být problém s vlasovou pokožkou a na to už mnohdy běžné triky skutečně nestačí. Ale takový problém mít vůbec nemusíte, obvykle se dá s lupy bojovat dobře i svépomocí. Pokud máte problémy s lupy, neměli byste například nikdy chodit spát s mokrými vlasy. To je častá chyba, tak si na to dávejte pozor a vlasy si před ulehnutím vždy vysušte. Zkusit můžete i nějaký ten šampón z drogerie či rovnou z lékárny, ale určitě nejprve vyzkoušejte jednoduché domácí triky. 

krásné vlasy

Koukněte se, co doma máte 

Babské rady existují na všechno, i na lupy tak můžete jít vyzbrojeni jen tím, co najdete doma. Pokud najdete olivový olej, vyzkoušejte ten. Stačí ale jen opravdu pár kapek. Olej vmasírujte do pokožky hlavy a nechte jej působit přes noc. Na polštář si ale raději dejte ručník, aby se povlečení nezamastilo. Ráno pak stačí hlavu řádně umýt. Olej se bude špatně vymývat, pokud si chcete pomoci šampónem, vybírejte nejlépe takový, který je přírodní a s příměsí olivového oleje. Účinek ještě více podpoříte. 

Do vlasů můžete zkusit vmasírovat i obyčejnou kuchyňskou sůl nebo kypřící prášek, který využíváte na pečení. I po této aplikaci je nutné vlasy umýt, ale tentokrát již bez pomoci šampónu. Na lupy funguje i ústní voda, odvar z heřmánku nebo jablečný ocet, který se musí ale ve stejném poměru zředit s vodou. 

Rozlučte se s lupy a mějte zase dokonalé vlasy.