Hrad Křivoklát kdysi býval významným královským sídlem, a tak bychom mohli Křivoklátsko považovat svým způsobem za důležitý prostor, který ovlivňoval dění ve střední Evropě. Dnes je tato oblast turisty spíše opomíjena, i když se o ní ví, že je tu překrásná příroda a další zajímavá místa k vidění. Přemýšlíte-li nad tím, kam se vydat na prodloužený víkend, a kde načerpat sílu a odhodit stresovou zátěž z uplynulých dnů, máme pro vás tip na několik lokalit, o kterých někteří lidé nemají ani tušení:

hrad Křivoklát

Úsek Běleč – Sýkořice – Zbečno – Klíčava – tuto trasu doporučujeme projet na kole, auto ponechat v Bělči a vyrazit z kopců a do kopců. Čeká vás sice převýšení, ale zvládnutelné v tomto poměrně krátkém úseku. Nejzajímavější místa na trati jsou Masarykova vyhlídka v Sýkořici, náměstí ve Zbečně a odbočka směrem na Klíčavu. Klíčava je vodní dílo, které dodává pitnou vodu lidem z Kladenska a Rakovnicka a za slunečného počasí je pohled na vodní hladinu a železobetonovou hráz velmi působivý.

údolí Berounky

Vyhlídka Stříbrný luh – tu najdete nedaleko městečka Roztoky u Křivoklátu, kousek od vlakového nádraží po proudu Berounky. Je tu k dispozici lavička a nezapomeňte s sebou fotoaparát na panoramatické snímky.

Branov – v okrajové osadě V Luhu, nedaleko Branova, se nachází Pamětní síň spisovatele Oty Pavla. Můžete se svézt přívozem na druhý břeh do Nezabudic a popojet k hospodě U Rozvědčíka, která zapadá do prostředí, o němž Ota Pavel psal. Zároveň si nenechte ujít výstup z Branova k hradišti Branov, známému i pod názvem Propadený zámek. Jsou odtud opět nádherné výhledy na řeku a blízké kopcovité a zalesněné údolí.

Rozhledna Velká Buková – a zalíbí-li se vám na Křivoklátsku daleké rozhledy, můžete je doplnit pohledem z této vyhlídkové stavby, kterou najdete na opačném břehu řeky mezi Roztoky a Křivoklátem.