Pokud jste se rozhodli vzít si půjčku, je to čistě jenom vaše věc. Do toho vám nikdo, snad jedině s výjimkou osob vám nejbližších, nemá co mluvit. Ovšem než tak učiníte, měli byste každopádně zvážit všechna pro a proti. A když už to musí být, vsadit na takový typ půjčky, kde vám hrozí nejméně nepříjemností.
Pokud máte například nízké příjmy a k nim dejme tomu i nějaký ten záznam v registru dlužníků, měli byste rovnou zapomenout na úvahy o půjčce od banky. Protože tyto skutečnosti jednoznačně povedou k tomu, že vaše žádost bude zamítnuta. Protože banky chtějí jen takové žadatele, u nichž je už na první pohled zřejmé, že jsou dostatečně spolehliví a solventní a že tedy splní své závazky. Kdežto ten, kdo má minimum peněz a k tomu už dříve zhřešil, s úspěchem počítat nemůže.drobné mince v hábli
A pokud půjčku přesto chcete, měli byste se obrátit na nebankovní sektor a zvolit něco jako nebankovní hypotéka. Což je na rozdíl od toho před chvílí zmíněného produkt vhodný i právě pro někoho takového, pro člověka, který se zrovna nemá moc čím chlubit.
Taková nebankovní společnost sice žádá, aby jí byla za půjčené peníze dána do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty, tedy taková, z níž postačí žadateli půjčka ve výši nanejvýš sedmdesát procent její odhadní ceny, ovšem má to i svoje plus. A sice to, že díky této zástavě nemovitosti nejsou žadatelé nikterak přísně prověřováni a poskytovatel této půjčky se tak klidně spokojí i s někým, jehož nízké příjmy postačí na splácení splátek, jež mohou být díky velmi dlouhé době splácení sníženy na absolutní minimum, a zrovna tak nemusí nebankovní společnosti vadit ani nějaký ten méně závažný záznam v registru dlužníků, pokud tento jasně nenaznačuje, že bude při splácení na obtíž.platební karta
A tak si tu i nepříliš solventní jedinec může přijít na docela hezké peníze. Jež posléze může splácet třeba až po dobu třiceti let, je-li to zapotřebí. Protože nebankovní společnost se v tomto žadateli přizpůsobí. A klidně nejen v tomto.
A tak chcete-li si už půjčit, volte s rozumem. Nebankovní hypotéka je s velkou pravděpodobností to nejlepší, co si můžete vybrat.