Také vás již dlouhou dobu otravuje nevhodné, a hlavně nedostatečné osvětlení u vaší firmy, před domem, u domovního vchodu, nebo potřebujete dostatek světla třeba na zahradě, na příjezdové cestě, nebo třeba také i v garáži a dílně? Opravdu účinným, léty vyzkoušeným, levným a zároveň kvalitním řešením jsou stabilní rtuťové výbojky. Na tyto světelné zdroje se můžete skutečně stoprocentně spolehnout!
světlo a tam
Rtuťové výbojky jsou léty ověřené zdroje světla, které však, díky své dostatečné efektivitě a pozitivním vlastnostem neztrácejí na své oblibě u širokého počtu uživatelů. Rtuťové výbojky jsou levnou variantou osvětlení, která je zároveň bezpečná. Výbojky mají velmi dobrou účinnost a spolehlivost i při nízkých teplotách. A také jejich životnost, která může zahrnovat i několik tisíc hodin, je doslova ohromující. Potěšující je i velmi jednoduché zapojení a snadná údržba.  
Výbojku si můžeme představit jako skleněnou vakuovanou baňku či trubici, která je naplněná směsí plynů. Ve výbojce dochází k výboji plynů, jenž vzniká působením přidaných elektrod. Vniklá elektrická energie se pak přeměňuje na světlo. Rtuťové výbojky jsou známe jako zářivky, nebo obloukové lampy.
pouliční lampa

Rtuťové výbojky můžeme použít na osvětlení ulic, parků, zahrad, hal, továrních prostor, letišť, nádraží a dalších prostorů. Vyrábějí se již od padesátých let minulého století a dodnes se těší velké oblibě.
K výhodám rtuťových výbojek patří:
· Dobrá účinnost
· Bezpečnost
· Dlouhá životnost
· Dobrá stabilita osvětlení
· Libovolná poloha svícení
· Jednoduché zapojení
· Velmi snadná údržba
· Nízká cena, rtuťová zářivka představuje levné řešení osvětlení
· Výborná spolehlivost i při nízkých teplotách
noční ulička
Hlavní využití:
· Továrny, dílny, garáže a haly
· Ulice, pěší zóny
· Příjezdové cesty
· Parkoviště, nádvoří, dvory, parky a zahrady, osvětlení vchodů a dveří