Velice účinné jsou zábaly a oplachy na vlasy dělané doma. V podstatě je to velice jednoduché. Dle vašeho typu vlasů si namícháte suroviny tak, aby to k vašim vlasům pasovalo.  

Složky, které vlasy parádně vyživují jsou například: káva, kokosový olej, med, banán, jablko a pivo. Těmto dobrotám vhodným pro vlasy se budeme věnovat v tomto článku.  

Nejdříve si popíšeme účinnost každé ze složek 

kávová zrna

Káva – podporuje růst vlasů a dle struktury vašeho vlasu může vlas i jemně zabarvit do tmavšího odstínu. Proto není příliš vhodná pro blondýnky. Pokud máte vlasy světlé, tak ale nezoufejte. Druhá ingredience je vhodná pro všechny barevné typy vlasů. 

Kokosový olej – kokosový olej zakoupíte v některých drogeriích, lékárnách i potravinách. Není to zrovna nejlevnější ingredience, v každém případě je ale velmi účinná. Investice se tedy nejen vyplatí, ale i zúročí. Kokosový olej je vhodný i pro světlé vlasy. Podporuje růst vlasů a vlasy důkladně vyživí. Zejména pokud máte suché vlasy nebo konečky, kokosový olej vám udělá tu nejlepší službu. Ideální je vybírat za studena lisovaný olej, ten obsahuje největší množství vitamínů. 

Med – troška medu v domácím zábalu vyživí vlas a dodá mu lesk. Podporuje také růst a hustotu vlasů. 

Banán – dodá vlasům vitamíny a zamezuje jejich vypadávání. Díky tomu budou vaše vlasy nejen zdravější, ale i hustší. 

Jablko – dodá vlasům stejně jako banán potřebné vitamíny a zajistí jejich lesk. Kromě toho napomáhá jejich růstu. 

banány

Pivo – zbaví vlasy špíny a zůstanou po něm lesklé a poddajné. 

A jak si tedy ten správný zábal vytvořit? V podstatě je jen na vás, které ingredience, o kterých jsme se zde zmínili, si vyberete. Banán a jablko je třeba před vytvořením zábalu rozmixovat tyčovým mixérem. Kávu používáme klasickou mletou, jak jí koupíme v obchodě. Vybrané ingredience smícháme v misce, po umytí vlasů důkladně vmasírujeme do pokožky hlavy a následně rozetřeme po délce vlasů. Vlasy zabalíme do igelitové čepice a následně do ručníku a necháme hodinu působit. Po hodině zábal důkladně spláchneme. Jen pozor, banán, jablko a káva se z vlasů vymývají poměrně složitě, občas je třeba je po opláchnutí ještě vyčesat. I přes to se tady trochu té snahy vyplatí. Zábal je vhodné aplikovat jednou týdně. Pokud máte vlasy v horším stavu, můžete je rozmazlovat i dvakrát za týden. Dle nálady můžete vlasy po odstranění zábalu ještě opláchnout pivem.