Myslete na to, že hlavně v zimě bude výkon akumulátoru ovlivněn právě chladným počasím. Pokud jezdíte jen občas a na kratší vzdálenosti akumulátor se vám nebude dostatečně dobíjet. V podstatě ho na plnou kapacitu při krátkých jízdách nedobijete nikdy. Pokud budete vozidlo používat pravidelně a na delší cesty akumulátor se vám vždy dobije sám. V letním období problémy s nastartováním mít nebudete, ale v zimním období uděláte dobře, když si baterii dobijete sami a proces přes zimu několikrát zopakujete.
baterie do auta

Před dobíjením akumulátor odpojte a umístěte mimo vozidlo. Dobíjejte jen zakoupenou originální nabíječkou, jinak byste si mohli akumulátor poškodit, v horším případě by mohlo dojít k poranění.

Při dobíjení buďte opatrní. V baterii dochází k chemickému procesu a elektrolyt z baterie by vás mohl poleptat. V blízkosti dobíjené baterie se nepohybujte s otevřeným ohněm. Při připojení baterie si dejte pozor, abyste mezi sebou nevyměnili kabely a abyste dodrželi správnou polaritu. Baterii udržujte stále v čistém stavu.
akumulátor k motorce

Jak vybrat vhodný akumulátor.

Ve vozidle máte na autobaterii vymezeno přesné místo kam ji umístit. Musíte tedy znát v prvé řadě rozměr baterie. Zjistěte si, jaké napětí u vaší baterie potřebujete. Tuto informaci najdete na štítku, který je na baterii. Dalším důležitým údajem bude kapacita. Tyto údaje také naleznete na štítku umístěném na baterii. Pro benzinové motory si vystačíte s kapacitou do 65Ah u dieslu zvolte kapacitu 70Ah a více. Dále si zjistěte, jaký máte startovací proud, který se bude u benzinových motorů opět lišit od dieselových a to z toho důvodu, že diesly jsou silnější.

Počítejte, že životnost baterie se pohybuje kolem pěti let. Protože akumulátory patří mezi nebezpečný odpad, musíte ji zlikvidovat ekologicky. Nejlépe uděláte, pokud ji odevzdáte do sběrného dvora nebo přímo prodejci, který likvidaci zajistí.