Stmelovat kolektiv není nic jednoduchého. K tomu aby se vytvořil úspěšný pracovní kolektiv nestačí jen dobrý plat, správný šéf a příjemné pracovní prostředí. Důležitým faktorem jsou mezilidské vztahy. Teambuilding je mimopracovní aktivita, která pomáhá kolektivu pracovníků k lepšímu vzájemnému poznání nebo je vede k lepší kooperaci.
Při plánování teambuildingu je nutné brát v potaz o jakou skupinu pracovníků se jedná. Pro partu skladníků vybírejte jinou aktivitu než pro kancelář účetních. V tom vám mohou pomoci firmy zabývající se plánováním různých akcí. Pokud se do toho chcete pustit sami, přinášíme vám několik rad.
ruce na sobě

Na jídlo a na pivo

Nejčastější a nejlevnější forma teambuildingu. Většinou se o organizaci stará jeden člověk (vedoucí) a záměrem takového setkání je bližší vzájemné poznání mezi zaměstnanci. Kolektiv by měl být menší. Takový večer lze doplnit o zábavný turnaj v bowlingu, stolním fotbálku nebo kulečníku.

Sportovní klání a hry

Aktivity posilující týmového ducha formou spolupráce při kolektivní hře. Lze ale vymyslet i netradiční hry, jako například obdobu paintballu, ale s vodními pistolemi. Nikdy neorganizujte hry, kde je něčí přesila. Týmy musí být vždy početně vyrovnané.

Kulinářský teambuliding

Společné vaření také posiluje teamového ducha. Nejprve si zaměstanci rozdělí role podle toho, kdo co umí a poté vytvářejí společně jídlo o několika chodech. Následuje společná konzumace.

Návštěva vinného sklepa

Tento teambuilding je velmi oblíbený, i když se po něm někteří účastníci z pochopitelných důvodů nechtějí ukázat v práci. Prostředí vinných sklepů je ale příjemné a při rozumném ochutnávání si člověk odnese nevšední zážitek.
pracovní jednání

Speciální aktivity

Pokud chcete více, než jen stmelovat kolektiv, oslovte specialisty. Ušijí vám akci na míru a připraví aktivity, které byste jen stěží sami zorganizovali. Tyto speciální aktivity ukáží kladné i záporné vlastnosti vašich zaměstnanců a napoví vám, jak s nimi dále pracovat.