Staří lidé jsou zátěží nejen pro své okolí, ale i pro ošetřovatele a lékaře, pod které spadají. Přidá-li se k tomu navíc demence či Alzheimer je přítěž mnohonásobně větší. Rodina takto nemocných lidí si s nimi doma často neví rady. Nedokážou jim poskytnout kvalitní péči ať z důvodu času, sil či nechuti. Ne každý je určen k tomu, aby se staral o druhé. To nemůžeme mít nikomu za zlé, že si doma nenechá dementního otce, který tyranizuje ostatní členy domácnosti. Umístění takového člověka však není jednoduché. Nemocní vyžadují speciální péči a takovou všude neposkytují.

alzheimr

Naštěstí existují speciální domovy pro tyto osoby. Je zde zajištěná dvaceti-čtyřhodinová péče. Existují dva typy zařízení. Státní a soukromá. Do státních domů je mnohem těžší se dostat. Ale platbu pokryje důchod klienta. Soukromá střediska zase poskytují většinou kvalitnější péči, ale penze stačit nebude. Rodina musí doplatit zbývající částku, a ne každá si to může dovolit.

Mezi kvalitní Alzheimer centrum patří i Alzheimer home. Soukromý projekt pod záštitou neziskové http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nejvetsi-cast-dotaci-pro-neziskove-organizace-putuje-do-sportu/1571067organizace. Domov staví na svých kvalitách jako:
a) Rodinné prostředí – Všechny klienty přijímají s láskou a starají se jako o vlastní.
b) Propojení zdravotních a sociálních služeb
c) Podpora aktivního života – Chtějí zachovat kvalitu života a způsob, jakým klient žil. Respektují náboženská vyznání a veškeré zvyklosti.
d) Moderní vybavení – Vyškolený personál a kvalitně, technicky a efektivně zařízené prostory.
e) Uchování lidské důstojnosti – I ležící a nevnímající člověk má svá práva.

nemoc

K dispozici jsou domovy na třech adresách. Zátiší, Pyšely a Libeň. Praha patří mezi region s nevětším počtem dementních osob. Je tedy na místě, aby tyto služby vzkvétaly v její těsné blízkosti.
Stát se klientem je snadné. Jednoduše oslovíte pověřenou osobu, sociální pracovnici Mgr. Soňu Novákovou.