Pojem zlatá čísla se stává čím dál známější. Jedná se o čísla, která mají pro daného člověka nějaký význam. Obvykle se jedná o nějakou mystickou souvislost, například věří, že mu určitá kombinace přináší štěstí nebo naopak smůlu. Sem patří i nejrůznější pověry a pranostiky, které se k číslům vztahují. K čemu se ale používají?matematické rovnice

Víra v ně je stará asi jako lidstvo samo. Využívá je například numerologie, která s jejich pomocí údajně dokáže určit, jakým směrem se bude váš život ubírat. Lidé, kteří jsou v těžké životní situaci, se například s její pomocí snaží zjistit, kdy zase budou mít štěstí a dají svůj život do pořádku.

Jiní je zase využívají při sázení v loterii. Věří, že pokud vsadí na svou šťastnou kombinaci, pak určitě vyhrají tu nejvyšší výhru. Podobné je to na závodech, kdy lidé sází na závodníka se startovním číslem, které považují za své šťastné, bez ohledu na to, kdo ten závodník je. Věří, že vyhraje jen proto, že mu bylo přiděleno dané číslo.

Patří sem například i známé situace, kdy například celý den vidíme jedno a to samé číslo, kam se podíváme – na hodinách, na SPZ projíždějícího automobilu i všude jinde. Obecně lidé věří, že se jim tímto způsobem snaží vesmír něco naznačit. Avšak nikdy se nepřišlo na to, co by to mělo být.

Jsou pak také lidé, kteří věří, že je spatřují ve snech. Pokud například vidí ve snu číslici 25, jsou přesvědčeni, že ta má pro jejich budoucnost určitý význam. V dalších několika dnech pak, podle toho, jestli byl daný sen pozitivní nebo negativní, tuto číslici buď vyhledávají, nebo se jí snaží stranit.příklady z matematiky

Jak je vidět, malá zlatá čísla mnoho využití. Většina z nich patří do oblasti esoteriky. Proto je dobré se ptát: skutečně mají takový význam, jaký jim přikládáme, nebo se ve všech případech jedná jen o náhodu a konfirmační stranění? Na odpověď si už musí přijít každý z nás sám.