Nestresujte se – čím více stresu (včetně zdánlivých drobností), tím více problémů v posteli. Stres si totiž se sexem nerozumí. Stres působí na člověka podobně neblaze, jako na zvířata, ta například kvůli stresu mohou dokonce uhynout. Nadbytek stresových hormonů zablokuje tvorbu testosteronu a vaše erekce se stane minulostí. Nežli vyhledávání generika Viagry, se raději zaměřte na eliminaci stresových situací a na adaptogenní rostliny (Ženšen, Maca peruánská), s nimiž budete proti stresu bojovat mnohem účinněji.

ženský obličej

Zbavte se jedů v potravinách – strava většiny lidí v západní civilizaci není špatná, ale je přímo katastrofální. Nelze se pak divit, že se dotyční zmítají od problému k problému. Začněte postupně, nejdříve vylučujte z jídelníčku a životního stylu alkohol a cigarety, snižujte postupně konzumaci masa a uzenin, sladkostí (rafinovaný bílý cukr) a bílého pečiva. Jezte více ovoce a zeleniny, celozrnných obilovin i těch bezlepkových (pohanka, jáhly, hnědá rýže, quinoa, amarant) a luštěnin. Dopřejte si více ořechů a semínek a zdravé rostlinné oleje. Uvidíte, že to přinese spoustu pozitivních změn. A můžete si dopřát i vhodnou detoxikační kůru, například s křemelinou, chlorellou, spirulinou a řasou kelp.

vyholené podpaží

Vlítněte na to ráno – milujte se raději dopoledne, než večer a v noci. V této době má tělo k dispozici nejvíce sexuálních hormonů (u mužů testosteron). Uvidíte, že dopolední sex předčí vaše očekávání.

S mýdlem opatrně – pokud nejste vysloveně špinaví, nepřehánějte to s mýdlem a parfemovanými sprchovými gely. Pokud to jde, umývejte pokožku pouze čistou vodou, tím se nenaruší přirozené pH a udrží se na ní i potřebné bakterie. Uvědomíte si to zejména na chodidlech, která vám přestanou po určité době zapáchat. Nepříjemný zápach způsobují hlavně stresové hormony (stres a konzumace masa, cigarety a alkohol a silně kyselinotvorné potraviny) a patogenní bakterie a plísně, které z pokožky vytlačí přátelské bakterie (mikrobiom) díky narušení jejího pH.