Pohybujete se ve světě Forexu a snažíte se najít obchodní styl a model, který by vám nejvíce vyhovoval? Dost možná jste už narazili na takzvané swingové neboli dlouhodobé obchodování. Je typické tím, že obchodníci pracují pouze s hodinovými, někdy dokonce i denními či týdenními grafy. Není tedy třeba každých pět minut obnovovat stránku a sledovat změny v pohybu. Mezi nevýhody patří snad jen poplatky, které jsou spojeny s delším držením pozic.

dolarové bankovky

Méně stresu, více volného času

Pokud se nadchnete pro swingové obchodování, tak si všimnete, že najednou máte mnohem více času, než když jste se pohybovali na nižších časových rámcích. Ano, je tomu tak. Právě proto, že budete obchodovat zejména na hodinových, nebo dokonce i denních grafech, budete u počítače trávit mnohem, ale mnohem méně času. Prakticky vám postačí pár desítek minut denně, kdy zkontrolujete své oblíbené grafy a najdete v nich nové příležitosti, zkontrolujete nové pohyby, zadáte příkazy. S tím souvisí samozřejmě i mnohem méně stresu, který s každodenním celodenním sledováním grafů bohužel úzce souvisí. Mnoho lidí tedy považuje swingové obchodování za mnohem svobodnější a pohodlnější.

obchodování na tabletu

Méně planých poplachů, méně chyb z nepozornosti

Během dne dojde na grafu k mnoha takzvaným planým poplachům, kdy byste možná na základě impulsivního rozhodnutí vstoupili do grafu a následně litovali. Tento šum vás však zajímat nebudete, protože se budete na svíčky dívat maximálně párkrát denně, tudíž si šumu mnohdy ani nevšimnete. Nemluvě o tom, že budete moci všechna svá rozhodnutí mnohem lépe promyslet. Nebudete tedy do obchodů vstupovat impulsivně, roztěkaně a bez rozmyslu. Protože se pohybujete na hodinových grafech, tak dvě minuty, kdy si vše dobře propočítáte a zhodnotíte, nehrají prakticky žádnou roli, spíše naopak, ušetří vám to spoustu zbytečných a drahých chyb.