Za prvé, měli byste se dostat ke kořenu nepříjemných pachů. Nejlepší je zcela vyprázdnit chladničku a zkontrolovat obsah a obaly potravin. Také zkontrolujte, zda na poličkách není špína. Například zaschlé mléko rychle vytvoří poněkud ošklivý puch.
prázdná lednice

Pokud smrad nezpůsobilo prošlé jídlo a lednice stále zapáchá, poté co je vyprázdněna, měli byste ji měli důkladně vyčistit.

Chcete-li vyčistit ledničku, musíte předem odstranit všechny police a vyjímatelné součásti, vytáhnout zátku a nechat chladničku odmrazit.

●     Vytřete vnitřek chladničky roztokem octu a vody. Toto je silný domácí prostředek pro bakterie.

●     Zvláštní pozornost by měla být věnována žlabu, ve kterém dochází ke vzniku kondenzace. Je umístěn na zadní stěně. Zde dochází k akumulaci vody a rozlitých tekutin, které poskytují dokonalou plemennou plochu pro bakterie. Důkladně umyjte žlab.

●     Zajistěte, aby při čištění do odtoku nevnikla špinavá voda. Namísto toho můžete místo kolem odtoku opatrně očistit vatovým tamponem. Také čistička potrubí je ideální pro čištění.

●     Pak se zaměřte na výtokovou misku. Tu lze obvykle snadno vyndat. Pouze u vestavěné chladničky by to mohlo být trochu obtížné, protože je umístěna na zadní straně chladničky. Odstraňte nahromaděnou kapalinu a misku důkladně umyjte octovou vodou.

●     I gumové těsnění kolem dveří je zásobníkem nečistot. Kromě toho vlhkost mezi drážkami rychle vytváří mírnou formu plísně. Důkladně vyčistěte mezery vlhkým hadříkem nebo kartáčem a některým domácím čisticím prostředkem. Ujistěte se, že používáte jemný čisticí prostředek, který nepoškozuje gumu.

●       Důkladně vyčistěte chladničku alespoň jednou nebo dvakrát za rok, aby nedošlo k opětovnému zápachu.
nacpaná lednice

Chladnička smrdí: domácí prostředky na špatné pachy

Když chladnička smrdí, existuje také řada domácích prostředků, které neutralizují pachy a čistí vzduch.

●     Kávový prášek: opravdový zázračný lék na zápach. Stačí, když vložíte šálek kávy do vaší chladničky a vychutnejte si vůni kávy při každém otevření dveří chladničky. Jakmile znovu zařízení zapáchne, měli byste prášek změnit. Starý prášek zlikvidujte, jakmile vykoná svou práci.

●     Soda: naplňte šálek nebo misku 50 g práškového sodíku a nechte jej v chladničce. Pokud se pach projeví znovu, jednoduše se přidá čerstvý prášek. Místo sody můžete také používat sodu na pečení.

●     Ocet: Vyčistí vzduch ze zápachu, ale jeho vůně je velmi silná. Pokud vás to netrápí, vložte do ledničky misku octa. Ocet je také v kuchyni a koupelně užitečným odstraňovačem skvrn.

●     Citron: nakrájejte citron na polovinu a vložte jej do ledničky. Citron váže na sebe odlupující pachy a zároveň vyzařuje příjemně čerstvou citrusovou vůni.