Všichni dobře víme, jak to chodí se služebními vozidly nebo dejme tomu se stavební technikou. Toto se musí dát k dispozici zaměstnancům a musí se to vzápětí rozjet nebo rozvozit tam, kde je toho pro výkon práce zapotřebí. Protože jenom v takovém případě mají taková vozidla a technika svůj smysl, jenom v takovém případě se s jejich pomocí vydělává.

Ale také bohužel nejednou prodělává. Protože se podobná vozidla a stroje mají využívat k odvádění práce pro firmu a k ničemu jinému, tato technika se má využívat co nejefektivněji a má být střežena jako oko v hlavě, jenže to je nejednou pouze teorie, která se v praxi nenaplňuje.

jedoucí cisterna

Zaměstnanec by měl se stavebním strojem, který je mu svěřen, na určitém místě vykonat určitou činnost za určitý čas. Jenže kolikrát se jenom stane, že se zaměstnanci pracovat nechce, a tak mašinu jednoduše vypne a jde si dát dvacet! Kolikrát se stane, že se naskytne nějaká ta příležitost a podobný zaměstnanec zneužije jemu svěřenou techniku k melouchu nebo z ní aspoň ukradne, co se jenom ukrást dá, pohonnými hmotami počínaje a dejme tomu součástmi konče.

Šofér by měl zase v zájmu firmy někam zajet a něco tam vyřídit. Jenže kolikrát si jenom stihne cestou zařídit i své soukromé věci, kolikrát podnikne černou jízdu nebo si aspoň na firemní náklady natankuje vlastní auto!

kamion na cestě

A jak to má šéf a majitel firmy, který na to doplácí, uhlídat? Nemůže se přece rozkrájet a být u každého kusu jeho techniky po čtyřiadvacet hodin denně.

Ale naštěstí existuje způsob, jak to dokázat. Jmenuje se satelitní sledování RMC systém a dává možnost sledovat taková vozidla a stavební stroje i na dálku, přes internet. Majiteli firmy nebo jím pověřené osobě v takovém případě stačí mít i jenom docela obyčejný počítač připojený na internet a zadat přihlašovací údaje a tento hned ví o všem, co se s jeho technikou a zaměstnanci právě děje.

A v takové chvíli už se dost dobře lenošit, zneužívat nebo krást nedá.